Reklama

DJI má špeciálne okuliare pre pilotov dronov

Zdroj | DJI
Michal Spiegel
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Čínska spoločnosť, ktorá vyrába drony, predstavila nové príslušenstvo. Špeciálne okuliare od DJI vám umožnia vidieť svet z vtáčej perspektívy.

Drony sú napriek reguláciám veľmi populárne. Najznámejšia firma, ktorá sa im venuje, je určite čínska spoločnosť DJI. Tá okrem dronov vyrába aj perfektné stabilizátory pre smartfóny a fotoaparáty. Najnovšie prišla firma DJI so špeciálnymi okuliarmi, s ktorými sa budete cítiť ako skutočný pilot.

Pozrite si

4K akčná kamera s dvojicou displejov? DJI Osmo Action!

Okuliare prenášajú HD video priamo z kamery dronu. Nutné je ale kameru pripevniť na dron. Táto kamera dokáže nahrávať aj 1 080p video pri 60 fps alebo 720p video pri 120 fps. Výhodou je minimálne oneskorenie a dosah až 4 kilometre. Nahrávať môžete zábery buď priamo na kameru na drone, alebo na microSD kartu v okuliaroch. Okuliare vám budú ukazovať 720p zábery pri 60 fps.

K dispozícii sú tri módy nahrávania – závodný, štandardný a LED. Posledný menovaný využijete najmä pri slabom svetle. V balení okrem kamery a okuliarov, nájdete vysielač a ovládač.

V rámci systému môžete prepojiť až 8 dronov a sledovať ich cez okuliare. Pomocou tohto zariadenia sa bude dať nielen zlepšiť zážitok z lietania, ale tiež vylepšiť schopnosti pilota pri závodoch s dronmi.

Zdroj | DJI
Pozrite si

DJI Ronin-SC – dokonalý gimbal?Je o polovicu ľahší ako predchodca

Pokiaľ vás tento zaujímavý balíček zaujal, kúpiť si ho môžete za 999 eur v rámci FPV Fly More Combo alebo 879 eur v rámci FPV Experience Combo. Hlavným rozdielom je prítomnosť ovládača v drahšom balíčku. Cena je celkom vysoká, najmä ak si uvedomíte, že samotný dron stojí okolo tisíc eur.

Ak by ste mali o novinku z dielne DJI záujem, momentálne je na oficiálnej stránke vypredaná. Čo na takúto novinku od DJI poviete? Viac o dronoch si môžete prečítať v našom novom pravidelnom seriáli.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.