Reklama

Skutočný luxus na kolesách. Prekoná elektrický Genesis aj Rolls-Royce?

Zdroj | Genesis
Michal Sobek
Zdroj | Genesis
Zdroj | Genesis

Kórejská automobilka Genesis sa postarala o poriadny rozruch. Ukázala totiž svoj Neolun Concept, teda koncept elektrického SUV, ktorý už na prvý pohľad budí poriadny rešpekt.

Ide tak o skutočne luxusné SUV, ale najskôr poďme k jeho dizajnu. Názov Neolun je odvodený od gréckeho slova neo, čo je nov a od latinského slova luna, teda mesiac.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hlavný kreatívny riaditeľ Genesis Luc Donckerwolke dokonca povedal, že Neolun Concept našiel inšpiráciu v kórejských kultových porcelánových nádob v tvare mesiaca, pričom vyzdvihol jeho nadčasový dizajn a remeselné spracovanie. Genesis Neolun Concept prináša kombináciu dvoch farieb, a to Midnight Black a Majestic Blue.

Zvonku tak vidno čisté línie charakterizujúce reduktívny dizajn. Modelu chýbajú B-stĺpiky, tým pádom sa dvere otvárajú oproti sebe ako napríklad na Rolls-Royce. Priestor na nastupovanie je tak skutočne kráľovský, dokonca sa automaticky vysunú aj schodíky. K dispozícii je aj výsuvný strešný nosič.

Zdroj | Genesis

Aj vnútorný priestor je skutočne nadštandardný. Genesis nasadil systém sálavého vykurovania, pričom vyhrievaná je palubná doska, obloženie dverí, podlaha, operadlá sedadiel aj boky palubnej dosky.

Navyše sa predné sedadlá môžu otočiť o 180 stupňov, čím budú smerovať dozadu. Genesis si dal záležať aj na zvukovom prednese, ktorý má priniesť zážitok z koncertnej sály.

Zdroj | Genesis

Sedadlá sú z kože Royal Indigo s bielym prešívaním. Rovnako ako v modeli Genesis GV60 je na stredovej konzole sklenená guľa, ktorá sa otočí hneď po spustení audiosystému. Navyše tu vidíme len jeden veľký centrálny dotykový displej.

Keďže ide len o koncept, tak automobilka Genesis zatiaľ nekomentovala hnaciu súpravu, teda výkon elektromotora, zrýchlenie, spotrebu alebo veľkosť batérie. O možnej produkčnej verzii by mala automobilka informovať do konca aktuálneho roka.

Zdroj | Genesis
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.