Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ŠKODA Vision iV - elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov

ŠKODA Vision iV - elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov
Zdroj | ŠKODA
Michal Spiegel
ŠKODA Vision iV - elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov
Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

Škoda na ženevskom autosalóne nebodovala iba novou ŠKODA KAMIQ, ale aj nádherným konceptom elektrického vozidla ŠKODA Vision iV.

ŠKODA pri tomto koncepte láka na dojazd, ktorý by mal byť až 500 kilometrov na jedno nabitie. Dobíjanie vozidla by malo trvať pod 30 minút. Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov by malo trvať 5,9 sekúnd. Predstavený model je zatiaľ iba prototypom.

Zdroj | ŠKODA
Pozrite si

Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ

Po dizajnovej stránke vyzerá nová ŠKODA skutočne parádne – veľké kolesá, zadný podsvietený nápis ŠKODA a široká predná maska chladiča. To sú hlavné znaky tohto štvordverového crossoveru. Ide o prvé vozidlo, ktoré bolo zostrojené na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Určite vás zaujíma dostupnosť. ŠKODA Vision iV by sa mala v produkčnej verzii objaviť už na budúci rok. To, kedy si ju budeme môcť kúpiť a hlavne za koľko, je zatiaľ vo hviezdach, no už teraz sa na ňu tešíme.

Iba pripomenieme, že automobilka ŠKODA má už tradíciu predstavovať na autosalóne v Ženeve svoje koncepty elektromobilov a model Vision iV nie je prvým. V roku 2016 to bol plug-in hybrid ŠKODA VisionS, v Roku 2017 to bol koncept elektromobilu ŠKODA VISION E a v roku 2018 to bol hybrid na benzín, zemný plyn a elektrinu, ŠKODA VISION X.

Pozrite si

ŠKODA KAROQ sa na nič nehrá a plní sen o ideálnom SUV do mesta i mimo neho

Pokiaľ vás nový model z dielne ŠKODA zaujal a máte cestu do Mladé Boleslavi, do 17. marca si tam novinku môžete pozrieť v podobe modelu v životnej veľkosti.

„Vystavením modelu VISION iV pokračujeme v úspěšném projektu představení žhavých novinek a trendů značky ŠKODA společně s inspirativní 124letou historií naší automobilky. V loňském roce se velké pozornosti těšil hliněný model tehdejšího pařížského exponátu VISION RS, tentokrát umožníme prohlédnout si předstupeň konceptu VISION iV,“ vyjadrila sa Andrea Frydlová, riaditeľka ŠKODA Múzea v Mladé Boleslavi.

Zdroj | ŠKODA

ŠKODA plánuje do roku 2022 uviesť na trh desať elektrifikovaných modelov a do elektromobility a alternatívnych pohonov plánuje investovať 2 miliardy eur.

Zdroj