Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ

Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ
Zdroj | Škoda
Imrich Maťo
Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

A je to tu. Mladoboleslavská automobilka v predpremiére ešte pred autosalónom v Ženeve ukázala nový prírastok do rodiny SUV, automobil ŠKODA KAMIQ.

Zdroj | Škoda
Pozrite si

ŠKODA KAROQ sa na nič nehrá a plní sen o ideálnom SUV do mesta i mimo neho

Najmladší z rodu SUV automobilky ŠKODA sa stavia vedľa svojich väčších súrodencov KODIAQ a KAROQ. Aj jeho názov (KAMIQ) údajne pochádza z jazyka Inuitov, obývajúcich sever Kanady a Grónska. Popisuje stav, keď niečo prirodzene „padne ako uliate“ za všetkých okolností. Zaujímavé. Ako aj ďalšia informácia, že novinka je určená iba pre európsky trh.

Zdroj | Škoda

KAMIQ využíva modulárnu platformu MQB. Jeho celkové rozmery sú 4 241 x 1 793 x 1 531 mm a rázvor má hodnotu 2 651 mm. Aj to prispieva dostatočnému vnútornému priestoru, na aký sme u automobilov ŠKODA zvyknutí.

Pozrite si

Škoda Kodiaq – mimoriadne praktické SUV

Ako vidieť už na prvý pohľad, na dizajne exteriéru je badateľná príbuznosť s väčšími modelmi značky, s drobnými odlišnosťami pre tento model. Predná maska, ale aj tvarovanie svetiel, však predsa len sú pre KAMIQ charakteristické, tak si ho snáď na cestách nebudeme natoľko mýliť.

Zdroj | Škoda

Ako prvý model značky ŠKODA má KAMIQ dvojdielne LED predné svetlomety. Vo full LED variante je svetlo na denné svietenie tvorené štyrmi LED prvkami, pričom sú umiestnené nad hlavným svetlometom.

Pozrite si

Nová Škoda Scala osloví nielen skalných prívržencov

Interiér, podobne, ako v modeli SCALA, má nový koncept. Dominuje mu samostatný displej s uhlopriečkou 9,2″, umiestnený v zornom poli vodiča. Na želanie dodávaný Virtuálny Kokpit má displej veľkosti 10,25″.

Zdroj | Škoda

Komfortná výbava interiéru zahŕňa napríklad vyhrievaný volant a vyhrievané čelné sklo. Okrem predných sedadiel môžete mať na želanie vyhrievané aj zadné sedadlá. Základný objem batožinového priestoru je 400 l. Sklopením operadiel zadných sedadiel sa dá objem batožinového priestoru rozšíriť na 1 395 l.

Pozrite si

ŠKODA AUTO spolupracuje s izraelskými high-tech partnermi

Všetky motory, ktoré ŠKODA KAMIQ ponúka, majú priame vstrekovanie, sú vybavené turbodúchadlom, rekuperáciou brzdnej energie a Start-Stop systémom. Základný trojvalcový 1,0 TSI má výkon 70 kW (95 k) a krútiaci moment 175 Nm a bude v kombinácii s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Zdroj | Škoda

Ďalšími motorizáciami sú 1,0 TSI 85 kW (115 k, 200 Nm), 4-valcový 1,5 TSI 110 kW (150 k, 250 Nm) a 4-valcový 1,6 TDI 85 kW (115 k, 250 Nm). Všetky tieto tri motory môžu byť v kombinácii so 6-st. manuálom alebo 7-st. DSG automatom. Ekologickým variantom vozidla ŠKODA KAMIQ je 1,0 G-TEC, trojvalcový motor s pohonom na zemný plyn a výkonom 66 kW (90 k, 160 Nm).

Pozrite si

ŠKODA KAROQ – dravec na cesty i do terénu plný technológií

Samozrejme, aj KAMIQ bude vybavený celou škálou asistenčných systémov. Za všetky spomeňme Lane Assist, Front Assist, adaptívny tempomat do rýchlosti 210 km/h, parkovací asistent, sledovanie mŕtveho uhla atď. Nebude chýbať ani neodmysliteľná konektivita alebo Simply Clever prvky. Čo sme sa však zatiaľ nedozvedeli, sú ceny automobilu KAMIQ podľa jednotlivých výbav. Snáď ich výrobca prezradí po oficiálnej svetovej premiére v Ženeve.

Zdroj