Reklama

Skladacie „véčko“ naopak? Motorola získala zaujímavý patent

Zdroj | Motorola/WIPO
Stanislav Vinc
Zdroj | Motorola/WIPO
Zdroj | Motorola/WIPO

Motorola získala patent na nový typ skladacieho smartfónu, v ktorom opisuje možnosť umiestnenia ohybného displeja na vonkajšiu stranu zariadenia. Súčasný razr by tak obrátila naruby, otázna je však jeho odolnosť.

Motorola vstúpila do sveta skladacích smartfónov medzi prvými ešte v roku 2019, kedy na trh uviedla reinkarnovaný model razr, na ktorý o rok neskôr nadviazala novým variantom razr 5G. Od vtedy sa však spoločnosť v tomto segmente odmlčala a prakticky ho tak prenechala ostatným značkám.

Najnovší patent, ktorý spoločnosti udelila Svetová organizácia duševného vlastníctva (WIPO), však ukazuje, že Motorola na skladacie smartfóny úplne nezanevrela. Interne sa zjavne pohráva s myšlienkou výroby novej generácie skladacieho modelu razr, avšak s výrazne upravenou konštrukciou.

Pozrite si

Samsung Galaxy S21 FE – skvelá klasika s fádnym vzhľadom

Patent ukazuje možnosť premiestnenia ohybného displeja z vnútornej na vonkajšiu stranu, vďaka čomu by displej nemuseli obklopovať tak hrubé rámčeky a na jeho opačnej strane by zároveň nemusel byť umiestnený sekundárny displej určený pre špeciálne funkcionality.

Konštrukcia počíta s masívnym modulom fotoaparátov na hornej strane a mechanizmom, ktorý by sa mal postarať o posúvaním obrazovky pre elimináciu záhybu a medzier.

Patent ešte samozrejme nie je zárukou, že takéto zariadenie niekedy uvidíme na trhu. Radi však vidíme, že Motorola nespí na vavrínoch a v segmente skladacích smartfónov tým pádom nebude figurovať iba hŕstka dominantných značiek.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.