Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová Motorola razr 5G je prešpikovaná zaujímavými novinkami

Nová Motorola razr 5G je prešpikovaná zaujímavými novinkami
Zdroj | Motorola
Stanislav Vinc
Nová Motorola razr 5G je prešpikovaná zaujímavými novinkami
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola razr je opäť späť. Po necelom roku od vydania prvej generácie revolučného skladacieho smartfónu prichádza na svet nová Motorola razr 5G. Aj keď navonok nie je až tak odlišná, pod povrchom ukrýva slušnú dávku noviniek.

Vrecková a zároveň výkonná, minimálna a zároveň maximálna. Taká chce byť nová Motorola razr 5G, ktorá bola podľa slov výrobcu postavená na základe spätnej väzby od majiteľov jej predchodcu. Skladacie véčko s ohybnou obrazovkou tak prináša prepracovanejší Quick View displej, kvalitnejší fotoaparát, výkonnejší hardvér a samozrejme aj podporu 5G sietí.

Vonkajší Quick View displej umožňuje používateľom pristupovať k mnohým funkciám smartfónu aj bez otvorenia nového „véčka“. To samozrejme nie je oproti minulej generácii žiadna novinka, no Quick View displej už dokáže po najnovšej aktualizácii poslúžiť na rýchle odpovede na správy, prístup k navigácii cez aplikáciu Mapy Google či ovládanie prehrávania médií.

Zdroj | Motorola

Súčasťou Quick View obrazovky je celkovo sedem aplikácií: fotoaparát, správy, kalkulačka, Keep, Správy Google, Google Home a YouTube. Okrem týchto špeciálne prispôsobených aplikácií však vonkajší displej dokáže zobraziť prakticky akúkoľvek aplikáciu, ktorej to v nastaveniach smartfónu povolíte.

Pozrite si

Lenovo Legion T5 – zlatá stredná cesta medzi hernými desktopmi

Na prednej strane smartfónu zostáva snímač odtlačkov prstov, ktorý obklopuje 3D sklo v kombinácii s hliníkom série 7000 vyrobený v troch farebných prevedeniach – Leštený grafit, Tekutá ortuť a Ružové zlato. Uhlopriečka vnútornej obrazovky zostáva nezmenená, opäť ide o 6,2“ CinemaVision displej s pomerom strán 21:9.

Zdroj | Motorola

Podľa prieskumu spoločnosti otváral priemerný používateľ predchádzajúci razr zhruba 40-krát denne, nároční používatelia zhruba 100-krát denne. Pri schopnosti nového pántu odolať maximálne 200-tisíc otvorení to znamená, že náročným používateľom by mal pánt vydržať zhruba 5 rokov. Motorola v novej generácii odstránila medzery a tak je konštrukcia nového smartfónu odolnejšia voči prachu, špine a do istej miery dokonca aj vode.

Zdroj | Motorola

Pod vonkajším Quick View displejom je osadený celkom nový fotoaparát. Ten tentokrát ponúka rozlíšenie až 48 Mpx (predtým iba 16 Mpx), ktoré využíva v rámci technológie Quad Pixel na spájanie štyroch susediacich pixelov do jedného a teda na vytváranie finálnych snímok s rozlíšením 12 Mpx. Fotoaparátu nechýba ani optická stabilizácia obrazu a za zmienku stojí aj jeho clona – f/1.7.

Zdroj | Motorola

Vylepšenia sa dočkal aj selfie fotoaparát, ktorý si prilepšil z pôvodných 5 Mpx až na 20 Mpx. Aj v tomto prípade ide o snímač využívajúci technológiu Quad Pixel, tentokrát s clonou f/2.2.

Pozrite si

Herný notebook Lenovo Legion Slim 7i váži iba 1,86 kilogramu!

Druhú generáciu véčka poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 765G, ktorého súčasťou je natívne aj 5G modem. Operačný systém Android 10 má v tomto prípade k dispozícii 8 GB operačnej pamäte a do hier sa oprie grafické jadro Adreno 620. Interná pamäť má kapacitu 256 GB.

Zdroj | Motorola

Aj keď má nový razr batériu s kapacitou iba 2 800 mAh a zároveň podporuje energie chtivé 5G, Motorola pri ňom aj napriek tomu sľubuje celodennú výdrž batérie. Samozrejmosťou je podpora rýchleho nabíjania TurboCharge, v tomto prípade s maximálnym výkonom 15 W.

Nová Motorola razr 5G dorazí do predaja niekedy v priebehu jesene. Cenu novej generácie však v tejto chvíli ešte nepoznáme.