Reklama

Herný notebook Lenovo Legion Slim 7i váži iba 1,86 kilogramu!

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Nový Lenovo Legion Slim 7i pochováva stereotyp o ťažkých a hrubých herných notebookoch. V štíhlom a ľahkom tele ponúka výkonný hardvér, ktorý je navyše možné posilniť pomocou externej grafickej karty (eGPU).

Slovo „slim“ (štíhly) sa väčšinou k herným notebookom nehodí, no Lenovo tentokrát tento oxymoron pretvára na realitu. Jeho nový notebook Legion Slim 7i váži iba 1,76 kilogramu a v hrúbke dosahuje iba 18 milimetrov. Aj napriek tomu sa do jeho šasi zmestil úctyhodný hardvér.

Ten v najvyššej konfigurácii končí až pri procesore Intel Core i9-10980HK, 32 GB operačnej pamäte a 2 TB NVMe M.2 úložisku. Pri grafickej karte sa možnosti zastavujú pri modeli NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q, čo síce nie je ani zďaleka najvyššia dostupná karta, no vzhľadom na rozmery notebooku sa to v tomto prípade snáď dá odpustiť.

Zdroj | Lenovo

Po príchode domov si k modelu Legion Slim 7i môžete tak či onak pripojiť externú grafickú kartu. Thunderbolt 3 pripojenie budú ponúkať všetky konfigurácie nového modelu vrátane tej najnižšej. Tá začína na procesore Intel Core i5-10300H, 8 GB RAM a grafickej karte NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.

Zdroj | Lenovo

Dominantou notebooku je jeho 15,6“ Full HD displej, ktorý v základnej konfigurácii pracuje s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Vo vyššej výbave sa možnosti obrazovky môžu posunúť smerom k 4K UHD rozlíšeniu s certifikáciou VESA DisplayHDR 400 a 100-percentným pokrytím farebného spektra Adobe RGB alebo obnovovacej frekvencii 144 Hz spojenou do 100-percentným pokrytím spektra sRGB.

Zdroj | Lenovo

Nad obrazovku sa zmestila aj webkamera s fyzickou záslepkou pre ochranu súkromia. Notebooku nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný priamo do tlačidla pre napájanie.

Zdroj | Lenovo

Pod obrazovkou sa nachádza klávesnica TrueStrike v plnohodnotnom rozložení. Za zmienku stojí aj zdvih, s ktorým sa Lenovu podarilo dostať na úroveň 1,3 milimetra. Nad klávesnicou sú celkom nezvyčajne zmiestnené prieduchy pre chladenie, ktoré má byť oproti modelu Y740Si účinnejšie až o 31 %.

Zdroj | Lenovo

Okrem spomínaného Thunderbolt 3 portu sa na telo tohto tenkého notebooku zmestila aj dvojica USB 3.2 Gen 2 portov, slúchadlový jack a plnohodnotná čítačka SD kariet. Samozrejmosťou je už dnes aj podpora Wi-Fi 6 sietí. K papierovej dokonalosti notebooku chýba už iba šasi pripravené na upgrade hardvéru, čo sa v prípade tohto modelu nekoná.

Pozrite si

NVIDIA predstavila karty GeForce RTX série 30, zvláda hry v 8K UHD rozlíšení

Na pevno v šasi bude zrejme upevnená aj batéria s kapacitou 71 kWh, pri ktorej Lenovo uvádza papierovú výdrž na úrovni 7,75 hodiny. Na tento údaj by sme sa nespoliehali, no aj prípadnú slabšiu výdrž batérie v praxi zachráni rýchle nabíjanie Rapid Charge Pro, ktoré v priebehu 30 minút nabije batériu na 50 %.

Lenovo Legion Slim 7i dorazí do predaja koncom tohto roka. V základnej konfigurácii bude začínať na cene 1 299 €. Detaily o dostupnosti jednotlivých konfigurácii na našom trhu zatiaľ nie sú známe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.