Skener Bosch X-Spect vám povie, od čoho máte škvrnu na oblečení

ZDROJ | Bosch

Výstava IFA so sebou okrem klasických očakávaných produktov prináša aj niekoľko na prvý pohľad bizarných výstrelkov. Skener Bosh X-Spect by ale mohol byť v budúcnosti súčasťou každej domácnosti. Dokáže skenovať oblečenie, škvrny a jedlo.

Zariadenie o veľkosti ovládača od televízora slúži na spektrálnu analýzu vecí. Bosh na výstavisku IFA 2017 predvádzal skenovanie oblečenia, po ktorom dokázal X-Spect viac-menej presne určiť o aký druh látky sa jedná.

ZDROJ | Engadget

Skener dokáže taktiež určiť aký druh škvrny je na oblečení a túto informáciu odoslať do inteligentnej práčky. Tá si prispôsobí svoj najbližší prací program podľa potrieb oblečenia, vďaka čomu ho ošetrí lepšie a potenciálne aj s nižšou spotrebou.

Pozrite siPozrite si najlepšie produkty výstavy IFA 2017

Aktuálne dokáže skener rozpoznať len štyri druhy škvŕn, no cieľom spoločnosti je dosiahnuť detekciu až šestnástich druhov škvŕn. Ďalším cieľom je skenovanie jedla, pričom by skener dokázal rozpoznať druh jedla a jeho čerstvosť.

ZDROJ | Bosch

Možnosťou je aj zabudovanie skeneru do chladničky, ktorá by tak mohla dohliadať na čerstvosť všetkých potravín. V prepojení s rúrou by skener po naskenovaní jedla mohol spustiť nahrievanie na správnu teplotu. Možností využitia skeneru je mnoho a o reálnom nasadení sa ešte rozhoduje.

Pozrite siSony Xperia XZ1 compact naživo z IFA 2017

Bosch sa zatiaľ nepochválil s cenou ani s dátumom dostupnosti. Sľubuje však, že X-Spect neostane len na predvádzanie a na trhu sa objaví čoskoro.

ZdrojBosch,Engadget

Komentáre k článku