Reklama

Škandál, ktorý položí Teslu? Zamestnanci údajne zdieľali zábery z áut zákazníkov

Zdroj | Severin Demchuk
Michal Sobek
Zdroj | Severin Demchuk
Zdroj | Severin Demchuk

Spoločnosť Tesla má našliapnuté na veľký problém. Zamestnanci totiž zneužili prístup ku kamerám, ktorými sú vybavené všetky jej elektromobily, a pomocou nich nahliadli do osobného života majiteľov vozidiel.

Tesla používa kamery na napájanie svojich asistenčných systémov vodiča, ako je Autopilot, ktorý sleduje jazdné pruhy a monitoruje pohyb vozidiel v okolí. Vozidlá sú tiež vybavené funkciou nazvanou Sentry Mode, sledovacím systémom, ktorý zaznamenáva akúkoľvek aktivitu, ktorá sa vyskytne v blízkosti auta, keď je zaparkované.

Tesla na svojej webovej stránke uvádza, že jej kamerový systém je od základov navrhnutý tak, aby chránil vaše súkromie. Záznamy z kamier sú zdieľané s Teslou iba vtedy, ak sa tak majitelia rozhodnú urobiť, tvrdí spoločnosť.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Charlie Deets

Toto zdieľanie záberov z áut malo trvať od roku 2019 do roku 2022, kedy niektorí pracovníci Tesly šírili na firemnom systéme vtipné, šokujúce alebo invazívne videá. Túto správu potvrdilo deväť bývalých zamestnancov.

Bývalý pracovník Autopilota Tesly John Bernal potvrdil, že jemu a niektorým ďalším pracovníkom sa podarilo prezerať osobné videá z kamier majiteľov Tesly a prirovnal to k prístupu k božiemu oku. Jeden bývalý zamestnanec dokonca opísal záber na nahého muža, ktorý kráčal k svojmu vozidlu. Bernal taktiež povedal, že keď pracoval v Tesle, bolo prínosom, že mohol vidieť takéto zábery, ale v tom čase zakryl kamery na svojej vlastnej Tesle páskou kvôli obavám o súkromie.

Ďalší bývalí zamestnanci agentúre Reuters povedali, že videli iba obrázky zdieľané na legitímne pracovné účely. Tesla zamestnáva pracovníkov, ktorí prezerajú zábery a uisťujú sa, že asistenčný systém Tesly správne identifikuje objekty.

Pozrite si

Tesla má v rukáve tri esá, vrátane vytúženého modelu

Pred niekoľkými rokmi niektorí zamestnanci narazili na garáž s bielym Lotusom Espirit z filmu Jamesa Bonda zo 70. rokov. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk kúpil túto filmovú rekvizitu v roku 2013 za približne 1 milión dolárov.

Uvidíme, aký dopad bude mať tento škandál na samotnú spoločnosť Tesla a či sa časom nepreukáže, že podobné praktiky využívajú aj zamestnanci ostatných automobiliek na „obohatenie“ svojho pracovného času.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.