Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Shell sa mení, na Slovensku bude ponúkať i nabíjacie stanice pre elektromobily!

Shell sa mení, na Slovensku bude ponúkať i nabíjacie stanice pre elektromobily!
Zdroj | Shell
Števo Porubský
Shell sa mení, na Slovensku bude ponúkať i nabíjacie stanice pre elektromobily!
Zdroj | Shell
Zdroj | Shell

Britsko-holandský gigant Royal Dutch Shell (skrátene Shell) je dobre známou sieťou čerpacích staníc aj na Slovensku. Okrem toho sme ale pred časom mohli vidieť, že to skúša aj s nabíjacími stanicami. So sieťou IONITY napríklad aj na Slovensku postavil prvú vysokorýchlostnú nabíjaciu stanicu, ktorá síce viac nefunguje ako funguje, no máme ju. Po novom ale nabíjačky pre elektromobily bude ponúkať vo vlastných farbách!

Hľadáte doplnky pre svoje auto? Skúste Heureku:

 

Pozrite si

Šéf Volkswagen Group o IONITY: „Je to čokoľvek, len nie zážitok z nabíjania“

Zdroj | Shell

Shell sa mení. Vidí, že elektromobilita hrá už vo viacerých krajinách prím a tak sa postupne bude meniť biznis plán aj tohto giganta v oblasti fosílnych palív. Už v roku 2016 sme počuli o tom, že Shell postaví nabíjačky v UK. Veľa ich nebolo, no predsa. O rok neskôr sa Shell spojil so sieťou IONITY a prisľúbil postavenie mnohých nabíjačiek pri svojich čerpacích staniciach.

Nakoniec pred rokom spoločnosť oznámila, že chce v strednej a východnej Európe postaviť desiatky nabíjačiek pre elektromobily. Prvú takú postavil neďaleko slovenských hraníc, pri diaľnici M7 pri Balatone v Maďarsku. Po viac ako roku Shell teraz oznamuje aj prvú takúto nabíjačku aj na Slovensku.

Zdroj | Shell

Rovnako ako tá maďarská, aj tá slovenská (a desiatky ďalších) bude ponúkať maximálne 50 kW výkon pri DC nabíjaní. Prvá slovenská Shell Recharge je postavená na pomerne novej čerpacej stanici Shell Beladice pri rýchlostnej ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Nitry, resp. Bratislavy. Čerpacia stanica je pritom dostupná z oboch smerov, takže nabiť sa je možné aj pri ceste z Nitry, resp. Bratislavy do Banskej Bystrice. K dispozícii sú dve nabíjačky.

Shell Slovakia s.r.o. sa zároveň pochválila, že elektrická energia používaná pre obe dobíjacie miesta Shell Recharge pochádza zo slovenských obnoviteľných zdrojov. Zaujímavé je, že za dobíjanie na Shell Recharge môžete platiť prostredníctvom nabíjacích kariet GreenWay. Nabíjačky pritom vyrástli vďaka IONITY, no do siete nepatria, pretože ponúkajú nízky výkon. Sieť IONITY je vysokorýchlostnou sieťou. 

Zdroj | Shell

Momentálne Shell prevádzkuje na svete 75 000 dobíjacích miest pričom ambíciou spoločnosti je do roku 2025 prevádzkovať 200 000 nabíjacích miest, z ktorých bude najmenej 30 000 vlastným konceptom Shell Recharge.

 

Mimochodom, najnovšie správy hovoria o tom, že na čerpačkách Shell by sme sa mohli dočkať aj výmenných staníc batérií elektromobily čínskej spoločnosti NIO.

Zdroj | NIO