Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sedem divov sveta s Lenovo Yoga 9i

Sedem divov sveta s Lenovo Yoga 9i
Richard Pliešovský
Sedem divov sveta s Lenovo Yoga 9i

Lenovo Yoga 9i prestavuje praktický konvertibilný notebook 2-in-1, ktorý nájde využitie nielen na nudnú kancelársku prácu, surfovanie či na pozerania videa, ale aj ako tablet a prezentačné zariadenie. Čím si získala Yoga 9i mňa?

Aj keď sa zdá, že sa v segmente notebookov nedá nič nové vymyslieť, Lenovo nám už niekoľko rokov dokazuje opak. Model Yoga 9 vyzerá na prvý pohľad ako obyčajný Ultrabook, ale v skutočnosti ide o konvertibilný prenosný počítač, z ktorého si môžete preklopením displeja o 360 stupňov urobiť tablet, alebo v o niečo menšom uhle displej vhodný na pozeranie filmov a ukazovanie prezentácií.

Výkon

Nadupané Lenovo Yoga 9i dorazilo v konfigurácii 11. generácie Intel Core i7-1185G7 s 3 GHz (TB 4,8 GHz), 16 GB RAM a integrovanou grafickou kartou Intel Iris Xe Graphics.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že notebook mal výkonu na rozdávanie – na prácu, relax, ale aj na hry. Tu mi priešiel vhod herný set Logitech G pre League of Legends, ktorý som v rovnakom čase testoval.

Displej

Dotyková 14″ obrazovka má 4K rozlíšenie (3 840 x 2 160 px) pri pomere strán 19:10, čo sa mi javí ideálna kombinácia. Lesklý IPS LED CD displej s podporou HDR 400 si poradí s jasom do 500 nitov. Rámiky okolo displeja sú pomerne úzke, i keď by som sa, samozrejme, nebránil ešte užším.

Režim tablet

Veľkou pridanou hodnotou Yogy 9i je jeho využitie ako tabletu. Zariadenie pritom na prvý pohľad nevyzerá ako hybrid, akurát vzadu si môžete všimnúť inak riešený dizajn pántov.

Po spárovaní s dotykovým perom (Adonit Snap 2) som mohol bez problémov používať displej aj na kreslenie a písanie. Praktická vec, ktorú by som vedel využiť na Macbooku.

Funkčné klávesy

Funkčné klávesy nie sú práve niečo, čo by malo používateľa zaujímať. Práve preto som bol milo prekvapený, keď som na nich našiel okrem obligátnych tlačidiel na reguláciu jasu a intenzity zvuku aj samostatné tlačidlo na spustenie kalkulačky (F12), alebo na náhľad všetkých spustneých okien.

Batéria a nabíjanie

Lithium-Ionová batéria má kapacitu 60 W, ktorú nabíja 65 W adaptér. Ak vás zaujíma, ako rýchlo sa zariadenie nabije, Ja som nameral tieto hodnoty: zo 6 % kapacity na 65 % to trvá 50 minút, na 75 % za 60 minút a na 100 % to zvládol za 100 minút. To nie je vôbec zlé!

Výdrž batérie na jedno nabitie je pri notebookoch ošemetná vec, pretože záleží od toho, na čo ho používate. Výrobca udáva výdrž do 10 hodín, pri striedmom výkone a zníženom jase sa podarilo namerať zhruba 9 hodín, čo je myslím veľmi slušná hodnota. Tip: ak chcete predĺžiť výkon, znížte rozlíšenie obrazovky na FHD a môžete získať až o cca 7 hodín viac.

Pozrite si

4 dôvody, prečo je Lenovo Yoga Slim 9i kráľom prémiových notebookov

Rozmery a hmotnosť

Yoga 9i má 319,5 × 16,5 × 216,7 mm. Je len o 1 cm širšia ako môj MacBook 13, pričom nie je hrubšia, čo je pozoruhodné, vzhľadom na preklápajúci sa displej. Pre majiteľa to znamená, že v ňom získa veľmi kompaktné zariadenie.

Hmotnosť je 1 350 gramov, tu by som privítal aspoň o 300 gramov menej. Aj keď ide o 14-palcové zariadenie, očakáva sa, že sa bude používať aj ako tablet. Všetko nad 1 kg je na takýto spôsob používania skrátka priveľa.

Celkový dojem

Yoga 9i má certifikát Intel Evo. Pre mňa ako používateľa to znamená samé bonusy – rýchle spustenie (zo spánku za menej ako sekundu), vysoký výkon a dlhá výdrž na jedno nabitie (minimálne 9 hodín pri FHD rozlíšení) s podporou rýchleho nabíjania.

Ide o konštrukčne veľmi vydarené zariadenie bežiace na Windows 10 Pro, ktoré ponúka HD kameru, 1 TB SSD M.2 disk, Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 6. Podsvietená klávesnica je veľmi tichá a perfektne sa na nej píše. Konektivitu zaisťujú porty USB 3.2 a dva USB-C 3.2 s s podporou Thunderbolt 4 a 3,5 mm audio konektor.

Verdikt

Ako vidíte, Lenovo Yoga 9i prináša brutálny výkon a mimoriadne univerzálne využitie. Samozrejme, má svoje drobné nedostatky. Mne osobne chýbal HDMI port (s absenciou slotu na microSD kartu by som sa zmieril).

Ďalšou vecou, ktorá ma vyrušovala, bola silná vibračná odozva na touchapde. Touchpad si to však vynahrádza množstvom gest, ktoré podporuje, či už klepnutie (obyčajné ťuknutie, dvojité, stlačenie pravého dolného rohu), alebo gestami tromi a štyroch prstov.

Vo výsledku však dostanete univerzálne zariadenie s pekným a funkčným dizajnom, vynikajúci zvuk Dolby Atmos so štyrmi zabudovanými reproduktormi (2 basové a 2 výškové). Výkon vám umožní využívať grafické programy, strihať video a hrať hry (s adekvátnymi očakávaniami).

Samozrejme, cena za takúto konfiguráciu nie je najmenšia, ale s tým nenarobíme nič, zvlášť v prípade 1 TB SSD.

Lenovo Yoga 9 14ITL5 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Zdroj