Reklama

Santa Cruz nie je len na zjazdy, ovládnuť chce aj mesto s novým e-bikom!

Zdroj | Santa Cruz
Michal Sobek
Zdroj | Santa Cruz
Zdroj | Santa Cruz

Spoločnosť Santa Cruz je výrobca klasických bicyklov, pričom najväčší úspech má ich rad horských modelov. Vzhľadom na stále rastúci trend e-bikov sa aj tento výrobca rozhodol priniesť zaujímavý model s označením Skitch.

Na rozdiel od ponuky spoločnosti na dlhé cesty sa model Skitch prezentuje ako mestský e-bike na dochádzanie do práce so športovo elegantnými líniami a úzkymi trubkami. Je postavený na karbónovom ráme, ktorý je navrhnutý skutočne elegantne, najmä v spojené s tmavozelenou farbou.

Obsah pokračuje pod reklamou

O pohon sa stará nový motor Fazua Ride 60 s nominálnym výkonom 250 W a krútiacim momentom na úrovni 60 Nm. Maximálna rýchlosť je tak až 45 km/h, navyše sú na výber tri režimy výkonu, a to Breeze, River a Rocket. Všetky je možné prepínať počas jazdy ovládačom na riadidlách.

Dojazd má na starosti batéria s kapacitou 430 Wh, čo stačí na dojazd zhruba 95 kilometrov, čo do mestského prostredia bohato postačuje. Jej plné nabitie trvá taktiež rozumných 3,5 hodiny.

Zaujímavosťou je, že na riadidlách nenájdete žiaden displej ukazujúci praktické informácie v reálnom čase. Namiesto toho je tu len ovládač na riadidlách na výber režimu a diskrétny indikátor stavu batérie elegantne umiestnený na hornej trubke rámu.

Nový e-bike od Santa Cruz prichádza v štyroch verziách, pričom všetky sú vybavené spoľahlivým pohonom SRAM. Pokiaľ ide o cenu, začína na 5 999 dolároch za Apex Flat Bar a vrcholné modely GX AXS alebo GX AXS Flat Bar stoja 7 299 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.