Reklama

Santa Cruz má neskutočne ľahký a neskutočne drahý e-bike pre najnáročnejších

Zdroj | Santa Cruz
Michal Sobek
Zdroj | Santa Cruz
Zdroj | Santa Cruz

Výrobca Santa Cruz, známy svojimi horskými bicyklami, si taktiež nenechal ujsť vlak s e-bikami. Dokazuje to aj novým modelom Heckler SL. Prím tu hrá karbónový rám a úžasne nízka hmotnosť.

Konkrétne hovoríme o hmotnosti len 18,5 kilogramu, s niečím podobným nedávno prišla aj spoločnosť Stevens Bikes so svojim radom E-Maverick. Model Santa Cruz Heckler SL je vybavený zmiešaným zdvihom, vpredu je to 160 mm a vzadu 150 mm. Inak povedané, vpredu je 29-palcové koleso a vzadu 27,5-palcové koleso.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo sa týka pohonu, máme tu motor Fazua Ride 60 s nominálnym výkonom 250 W, po aktivácii režimu Boost je to až 450 W, a krútiacim momentom na úrovni 60 Nm. V spodnej trubici rámu je batéria s kapacitou 430 Wh, čo by malo zaručiť dostačujúci dojazd.

Výrobca sebavedomo tvrdí, že menší a ľahší motor s batériou s kapacitou 430 Wh ponúka rovnaký dojazd ako e-bike s plným výkonom so 630-watthodinovou batériou. Plné nabitie potrvá okolo 3,5 hodiny.

K dispozícii sú tri nastavenia výkonu, a to Breeze, River a Rocket, ktoré je možné prispôsobiť v aplikácii Fazua. Režimy sa menia pomocou prstencového ovládača vedľa rukoväte na ľavej strane. V hornej trubici je integrovaný displej s farebnými LED diódami zvýrazňujúcimi stav batérie a zvolený asistenčný režim.

V zostave Santa Cruz Heckler SL bude pre rok 2024 k dispozícii päť modelov. Ceny budú začínať na 7 499 eurách za Heckler SL C R a vrcholia na cene 12 999 eur za špičkový Heckler SL CC XX AXS RSV.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.