Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung predstavil nové televízory radov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED

Samsung predstavil nové televízory radov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED
Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Samsung predstavil nové televízory radov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Ani spoločnosť Samsung si nenechala ujsť veľtrh CES v Las Vegas. Konkrétne, okrem menších noviniek, predstavila aj nové televízory radov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED. Tieto modely budú ozdobou vašej obývačky.

Nie je žiadnym prekvapením, že nové modely radu Neo QLED ponúkajú 8K a 4K rozlíšenie. O kvalitu obrazu sa stará už overená Mini LED technológia spolu so Samsung Neural Quantum Processorom. Okrem toho je tu aj 14-bitové spracovanie farieb a upscaling s umelou inteligenciou na zvýšenie pôvodného rozlíšenia zobrazovaného obsahu.

Na vytvorenie realistického trojrozmerného obrazu sú tu použité technológie Shape Adaptive Light Control a Real Depth Enhancer Pro. Novinkou je tiež špeciálny algoritmus Auto HDR Remastering pre zvýšenie kontrastu. Využíva umelú inteligenciu na analýzu jednotlivých scén a aplikáciu HDR efektov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

V roku 2023 bude jednočipový modul SmartThings pre Zigbee a Matter Thread zabudovaný priamo do produktov Samsung. SmartThings potom bude automaticky podporovať a synchronizovať činnosť nielen zariadení Samsung, ale aj spotrebičov a IoT produktov tretích strán.

Rad MICRO LED pre rok 2023 ponúka nové modely s uhlopriečkou od 50 do 140 palcov (konkrétne 50, 63, 76, 89, 101, 114 a 140 palcov), pričom Samsung sa pýši bezkonkurenčnou kvalitou obrazu. Okolo obrazovky nie sú žiadne rámčeky, takže preto je možné ju plne prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Rad QD OLED pre rok 2023 je k dispozícii nielen s uhlopriečkou 55 a 65 palcov, ale najnovšie v prevedení 77 palcov. Je vybavený technológiou Quantum Dot, ktorá bola vyvinutá pre televízory Samsung Neo QLED, ako aj procesormi Neural Quantum, ktoré zachovávajú základné prednosti technológie OLED.

Pozrite si

Panasonic má nový OLED TV, ktorý prináša až o 150 % vyšší jas

Rozšírený rad má obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a disponuje všetkými smart funkciami spoločnosti Samsung. Televízory QD OLED ako vôbec prvé získali certifikáciu AMD FreeSync Premium Pro. Samsung televízory ponúkajú používateľom neobmedzený prístup obľúbeným hrám od partnerov ako sú Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Amazon Luna alebo Utomik. Rok 2023 prináša vylepšenú hernú informačnú a ovládaciu lištu GameBar 3.0 so zdieľaním miniatúrnych máp MiniMap Sharing a virtuálnym zameriavacím bodom Virtual Aim Point.