Reklama

Samsung Gear S3 prídu v klasickej a odolnej verzii aj s LTE

Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung práve v Berlíne predstavuje očakávané smart hodinky Samsung Gear S3. Namiesto jedného modelu sme sa ale dočkali dvoch modelov. V predaji budú klasické, ale aj odolné hodinky Gear S3.

Pozrite si

Samsung Gear S3 classic – najlepšie hodinky od Samsungu

Pozrite si

Samsung Gear S2: najkrajšie hodinky výrobcu

Oba modely sú však veľmi podobné, minimálne svojou výbavou. Oba modely majú 1,3″ Super AMOLED displej, ktorý je vybavený funkciou Allways ON, ktorú poznáme z nových vlajkových lodí výrobcu.

Displej má rozlíšenie 360 x 360 px a je ukrytý pod novým 2,5D Gorilla Glass SR+ sklom. Okolo displeja je už známe otočné koliesko, ktoré má nové funkcie. Napríklad je ním možné prijať alebo odmietnuť hovor či budík.

Zdroj | Samsung

Kovové telo má rozmery 46 x 49 x 12,9 mm, hmotnosť hodiniek je 57 gramov, resp. 62 gramov pri modeli Gear S3 frontier. Telo je odolné voči prachu, vode či vlhkosti (IP68).

V tele je dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz, 768 MB RAM a 4 GB interná pamäť. V oboch prípadoch je možné vymeniť náramok za akýkoľvek iný so šírkou 22 mm.

Hodinky budú pracovať na operačnom systéme Tizen OS. Okrem iného obsahuje aj SOS funkciu so zaznamenávaním trasy a upozornením rodiny či priateľov o polohe a prípadnom probléme.

https://www.youtube.com/watch?v=ynTB211p1PQ

Novinkou sú úplne nové ciferníky od Arika Levyho či appka BMW Connected App pre komunikáciu s novými modelmi BMW.

Zdroj | Samsung

Majiteľov poteší aj konektivita. Okrem Wi-Fi a Bluetooth bude na vybraných trhoch k dispozícii aj LTE modul, no len v modeli Gear S3 frontier. Chýbať nebude ani MST či NFC pre bezdotykové platby či snímač srdcového tepu.

Samozrejmosťou vo výbave je GPS modul, ale aj množstvo senzorov pre meranie denných i nočných aktivít, vrátane tých fitnes.

Zdroj | Samsung

Samsung si verí a vraj 380 mAh batéria vydrží 4 dni bez nabíjania. Neveríme, no ak to bude aspoň polovica, tak sa mnohí potešia, že nemusia nabíjať hodinky každý deň.

Hodinky však opäť bez kolísky nenabijete. Našťastie podporujú bezdrôtové nabíjanie, takže ich môžete nabiť teoreticky z akejkoľvek bezdrôtovej nabíjačky so štandardom WPC.

Pozrite si

ASUS ZenWatch 3 – kruhový displej a luxusný vzhľad

Nové hodinky Samsung Gear S3 sa na trh dostanú pravdepodobne už v októbri. Cenu výrobca neprezradil, ale dostali sme sa k informácii, že by sa mohla pohybovať okolo 399 €.

Zdroj | Samsung

Smart hodinky Samsung Gear S3 si na výstave IFA 2016 od redakcie TECHBOX vyslúžili ocenenie TECHBOX Best Gadget IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.