Reklama

ASUS ZenWatch 3 - kruhový displej a luxusný vzhľad

Števo Porubský

ASUS na výstave IFA 2016 v Berlíne práve predstavil nové smart hodinky ASUS ZenWatch 3. Tretia generácia prichádza s kruhovým displejom a luxusným vzhľadom. V predaji budú tri rôzne farby a spracovania.

Pozrite si

ASUS ZenWatch 2 – Apple Watch s Android Wear?

ZenWatch 3 ako prvé smart hodinky od ASUSu ponúknu kruhový dotykový displej s klasicky vyzerajúcom tele náramkových hodiniek.

Ten má 1,39 palcovú uhlopriečku, resp. priemer. Rozlíšenie je 400 x 400 px čo predstavuje jemnosť na úrovni 287 PPI. Displej je typu AMOLED a je ukrytý pod ochranným sklom Gorilla Glass.

Vo vnútri hodiniek bije srdce od Qualcommu, konkrétne Snapdragon 2100 s technológiou HyperCharge pre rýchle nabíjanie. Batéria s kapacitou 340 mAh má vydržať 2 dni aktívneho používania. Vďaka technológii rýchleho nabíjania sa nabije za 15 minút na 60% kapacity.

Operačným systémom bude Android Wear, ktorý ASUS vybavil 50 rôznymi ciferníkmi. Využiť je ale možné aj FaceDesigner. V systéme je tiež appka ZenFit pre fitnes funkcie.

Samozrejmosťou je okrem zobrazovania notifikácií aj sledovanie dennej aktivity. ASUS tvrdí, že pedometer (rátač krokov) je presný na 95%.

Zdroj | ASUS

Vo výbave nechýba ani Wi-Fi či Bluetooth 4.1, GPS modul ale chýba.

Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele typu 316L. Telo má hrúbku 9,95 mm, priemer je 45 mm. ASUS bude nové ZenWatch 3 vyrábať v troch farbách – tmavosivé, ružovozlaté a strieborné. V predaji bude niekoľko druhov náramkov, ktoré je ale možné vymeniť.

Cena hodiniek pre európsky trh má byť len 229 €! Dostupnosť pre náš trh zatiaľ nepoznáme.

Zdroj | ASUS

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.