Reklama

Samsung Galaxy Book Flex a Ion ukrývajú výkonný hardvér v kompaktných telách

Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung predstavil na konferencii SDC 2019 nové notebooky Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion, ktoré vás nezaťažia pri každodennom prenášaní aj napriek tomu, že ponúkajú plnohodnotný hardvér aj na náročnejšiu prácu.

Samsung rozširuje svoje portfólio notebookov a nadväzuje na ultrakompaktný notebook Galaxy Book S, ktorý predstavil ešte počas leta. Tentokrát však nejde o notebook postavený na mobilnom čipsete Snapdragom. Vo vnútri nových modelov nájdeme plnohodnotné procesory od spoločnosti Intel.

Veľkým ťahákom nových modelov je funkcia bezdrôtového zdieľania energie Wireless PowerShare, vďaka ktorej je možné premeniť touchpady na týchto notebookoch na bezdrôtové nabíjačky s technológiou Qi. Na touchpad tak stačí položiť ktorýkoľvek kompatibilný smartfón, vrátane smartfónov konkurenčných značiek.

Zdroj | Samsung

Nový Samsung Galaxy Book Flex bude dostupný v 13 a 15-palcovej verzii, pričom v oboch prípadoch pod jeho povrchom nájdeme 10. generáciu procesorov Intel Core série Ice Lake s maximálne 16 GB pamäte LPDDR4x.

Menší 13-palcový Flex zaujme rozmermi 302,6 x 202,9 x 12,9 milimetra a celkovou hmotnosťou 1,15 kilogramu. Do tohto tela sa už samozrejme nevošla dedikovaná grafická karta a tak sa používatelia budú musieť uspokojiť s integrovanou grafickou kartou Intel Iris Plus, resp. Intel UHD Graphics.

Zdroj | Samsung

Spoločným znakom 13 a 15-palcovej verzie modelu Galaxy Book Flex je nielen QLED displej s jasom 600 nitov, Full HD rozlíšením, ale aj podpora Wi-Fi 6 sietí, maximálne 1 TB SSD (NVMe) úložisko a napokon aj vstavané pero S Pen, ktoré je možné použiť na ručné kreslenie a písanie po displeji. Notebooky okrem toho ponúkajú aj čítačku odtlačkov prstov a podsvietenú klávesnicu.

Zdroj | Samsung

Väčší 15-palcový Flex má samozrejme väčšie rozmery, konkrétne 355,0 x 227,2 x 14,9 milimetra. Základná verzia s integrovanou grafickou kartou bude vážiť 1,52 kilogramu, no ak by ste si priplatili za dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce MX250 Graphics s 2 GB pamäťou, hmotnosť stúpne na 1,57 kilogramu.

Pozrite si

NVIDIA SHIELD TV – výkonná rúrka ponúkne 4K Ultra HD upscaling

Druhý nový model Galaxy Book Ion má s modelom Flex veľa spoločného, vrátane toho, že bude dostupný v 13 a 15-palcovej verzii. Menší variant tentokrát ponúkne rozmery 305,7 x 199,8 x 12,9 milimetra a hmotnosť 0,97 kilogramu, zatiaľ čo jeho väčší súrodenec má 356,1 x 228,0 x 14,9 milimetra a hmotnosť 1,19 kilogramu, resp. 1,26 kilogramu s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250 s 2 GB pamäťou.

Zdroj | Samsung

V tomto prípade pod povrchom nájdeme procesory Intel Core 10. generácie zo série Comet Lake, no zvyšok výbavy je takmer identický. V podstate jediným zásadným rozdielom je chýbajúce pero S Pen. Pri 15-palcovom Galaxy Book Ion však stojí za zmienku, že tento variant ako jediný ponúka možnosť rozšírenia 1 TB SSD (NVMe) úložiska o ďalší disk vďaka voľnému SSD slotu.

Zdroj | Samsung

Informácie o cene a dostupnosti nových notebookov na našom trhu bohužiaľ v tomto momente nemáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.