Reklama

NVIDIA SHIELD TV - výkonná rúrka ponúkne 4K Ultra HD upscaling

Zdroj | NVIDIA
Števo Porubský
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

NVIDIA SHIELD TV dostáva nástupcu v podobe úplne nového zariadenia v tvare valca. V predaji však ostatne aj známa krabička, no výrobca jej pridá dodatok Pro. Obe novinky budú mať nový procesor a pokročilejšiu výbavu.

Zdroj | NVIDIA

Nová NVIDIA SHIELD TV prekvapuje hlavne tvarom. Namiesto krabičky s mnohými rovinami bude v tvare valca (4 x 16,5 cm), iba o čosi väčšom ako diaľkové ovládanie. Pracovať bude na najnovšom procesor NVIDIA Tegra X1+, ktorý má byť o 25% výkonnejší ako predchodca. Veľkým plusom má ale byť schopnosť upscalovať HD a Full HD obraz do 4K Ultra HD rozlíšenia. Využívať na to má aj prvky umelej inteligencie.

Zdroj | NVIDIA

Ďalšou novinkou je podpora Dolby Vision HDR a Dolby Atmos zvuku. V oboch prípadoch ich ale musí podporovať i vstup i výstup, teda zdroj obrazu a aj zobrazovať, teda televízor, alebo monitor.

Pozrite si

NVIDIA SHIELD TV 2017 – dlhodobé dojmy z miniatúrneho centra zábavy

Rozdiel medzi verziami SHIELD TV je iba v tom, že verzia SHIELD TV Pro bude mať 16 GB pamäť a 3 GB RAM, verzia v novom dizajne valčeka ponúkne 2 GB RAM a 8 GB pamäte. Rozdielom je aj množstvo portov. SHIELD TV má iba HDMI a napájací port, verzia Pro má aj dva USB 3.0 porty pre pripojenie externého disku s možnosťou využitia na Plex server.

Na druhej strane SHIELD TV má slot na microSDXC kartu, takže málo priestoru na aplikácie a hry nehrozí. V ani jednej verzii ale NVIDIA už nebude pribaľovať gamepad. V balení bude už len vynovené diaľkové ovládanie. To je možné využívať aj na hlasové ovládanie.

Obe novinky pracujú na najnovšom Android TV (9.0) a teda podporujú aj Google Assistant, resp. iné hlasové asistentky po ich doinštalovaní. Plusom na diaľkovom ovládači je aj dedikované tlačidlo pre Netflix. Tlačidlá sú navyše podsvietené.

Zdroj | NVIDIA

Zaujímavo znie špeciálne tlačidlo na SHIELD TV, po stlačení ktorého začne diaľkový ovládač vydávať zvuk, aby ho bolo možné nájsť.

Obe novinky majú aj Ethernet port, resp. Wi-Fi 5 modul na pripojenie do internetu. Na pripojenie lokálnych zariadení, vrátane diaľkového ovládača, slúži Bluetooth 5.0 + LE. Cez web je možné hrať aj náročné hry, vďaka cloud službe GeForce NOW.

NVIDIA SHIELD TV bude v predaji na domácom trhu za necelých 150 dolárov, verzia Pro má stáť o 50 dolárov viac. Ide však o ceny bez tamojších daní, reálne aj u nás budú vyššie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.