Samsung Galaxy A52s ponúka 120 Hz displej, zvýšenú odolnosť a fajn fotoaparáty

ZDROJ | Samsung

Samsung minulý týždeň predstavil svoje nové vlajkové lode, no medzi jeho najpredávanejšie kúsky sa v skutočnosti radia cenovo dostupnejšie modely série Galaxy A. Presne do tej najnovšie pribudol model Galaxy A52s, ktorý prekvapuje hneď na niekoľkých frontoch, vrátane ceny.

Samsung Galaxy A52, ktorý v posledných mesiacoch stabilne figuruje v prvej desiatke najpredávanejších telefónov u všetkých slovenských operátorov, dostáva nového nástupcu. Samsung Galaxy A52s ponúkne takmer prémiovú výbavu za cenu strednej triedy.

ZDROJ | Samsung

Novinku bude poháňať čipset Snapdargon 778G doplnený o 6 GB RAM. Používatelia budú mať k dispozícii interné úložisko s kapacitou 128 GB, ktoré bude možné doplniť pomocou microSD karty až na 1 TB pamäte.

RECENZIAPrečo je Samsung Galaxy Z Fold3 5G smartfón, ktorý už nepustíte z rúk?

Predná strana smartfónu patrí 6,5“ Full HD+ Super sAMOLED obrazovke s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Drobná dierka v hornej časti obrazovky v rámci Infinity-O dizajnu patrí 32 Mpx selfie fotoaparátu s clonou f/2.2.

Na zadnej strane má Galaxy A52s štvoritý modul s fotoaparátmi, v rámci ktorého hlavnú úlohu zohráva 64 Mpx senzor s optickou stabilizáciou obrazu, automatickým zaostrovaním a clonou f/1.8. Dopĺňať ho bude 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx snímač hĺbky obrazu určený pre tvorbu portrétových záberov.

ZDROJ | Samsung

Batéria smartfónu ponúkne kapacitu 4 500 mAh, ako aj podporu rýchleho adaptívneho nabíjania s výkonom do 25 W. Ako sme spomínali v nadpise, telo smartfónu bude odolné voči vode a prachu a to na úrovni certifikácie IP67, teda odolá aj ponoru do hĺbky 1 metra maximálne po dobu 30 minút.

Pozrite siJe toto možné? Nové Watch4 od Samsungu už s iPhone nespárujete

Na vybraných trhoch bude predaj nového modelu spustený už 3. septembra, pričom dostupný bude v čiernej, bielej a fialovej verzii. Na britskom trhu bude dostupný v prepočte za zhruba 479 eur. Slovenské zastúpenie spoločnosti Samsung o dostupnosti tejto novinky na našom trhu zatiaľ neinformovalo.

Aktualizácia: Nový model sa dostane aj na slovenský trh. Dostupný u nás bude v čiernej, bielej, zelenej a fialovej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 €.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku