Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy A52s ponúka 120 Hz displej, zvýšenú odolnosť a fajn fotoaparáty

Samsung Galaxy A52s ponúka 120 Hz displej, zvýšenú odolnosť a fajn fotoaparáty
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Samsung Galaxy A52s ponúka 120 Hz displej, zvýšenú odolnosť a fajn fotoaparáty
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung minulý týždeň predstavil svoje nové vlajkové lode, no medzi jeho najpredávanejšie kúsky sa v skutočnosti radia cenovo dostupnejšie modely série Galaxy A. Presne do tej najnovšie pribudol model Galaxy A52s, ktorý prekvapuje hneď na niekoľkých frontoch, vrátane ceny.

Samsung Galaxy A52, ktorý v posledných mesiacoch stabilne figuruje v prvej desiatke najpredávanejších telefónov u všetkých slovenských operátorov, dostáva nového nástupcu. Samsung Galaxy A52s ponúkne takmer prémiovú výbavu za cenu strednej triedy.

Zdroj | Samsung

Novinku bude poháňať čipset Snapdargon 778G doplnený o 6 GB RAM. Používatelia budú mať k dispozícii interné úložisko s kapacitou 128 GB, ktoré bude možné doplniť pomocou microSD karty až na 1 TB pamäte.

Pozrite si

Prečo je Samsung Galaxy Z Fold3 5G smartfón, ktorý už nepustíte z rúk?

Predná strana smartfónu patrí 6,5“ Full HD+ Super sAMOLED obrazovke s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Drobná dierka v hornej časti obrazovky v rámci Infinity-O dizajnu patrí 32 Mpx selfie fotoaparátu s clonou f/2.2.

Zdroj | Samsung

Na zadnej strane má Galaxy A52s štvoritý modul s fotoaparátmi, v rámci ktorého hlavnú úlohu zohráva 64 Mpx senzor s optickou stabilizáciou obrazu, automatickým zaostrovaním a clonou f/1.8. Dopĺňať ho bude 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx snímač hĺbky obrazu určený pre tvorbu portrétových záberov.

Zdroj | Samsung

Batéria smartfónu ponúkne kapacitu 4 500 mAh, ako aj podporu rýchleho adaptívneho nabíjania s výkonom do 25 W. Ako sme spomínali v nadpise, telo smartfónu bude odolné voči vode a prachu a to na úrovni certifikácie IP67, teda odolá aj ponoru do hĺbky 1 metra maximálne po dobu 30 minút.

Pozrite si

Je toto možné? Nové Watch4 od Samsungu už s iPhone nespárujete

Na vybraných trhoch bude predaj nového modelu spustený už 3. septembra, pričom dostupný bude v čiernej, bielej a fialovej verzii. Na britskom trhu bude dostupný v prepočte za zhruba 479 eur. Slovenské zastúpenie spoločnosti Samsung o dostupnosti tejto novinky na našom trhu zatiaľ neinformovalo.

Aktualizácia: Nový model sa dostane aj na slovenský trh. Dostupný u nás bude v čiernej, bielej, zelenej a fialovej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 449 €.

Zdroj