Samsung bude mať konečne OLED telky?!

ZDROJ | Samsung Display

Samsung Display oficiálne predstavil svoj rad QD-OLED panelov na veľtrhu v Las Vegas. Stane sa tak malý zázrak a Samsung začne konečne ponúkať televízory i s OLED technológiou. Na CES 2022 za ne získal cenu Best of Innovation 2022.

Samsung už postupne začína s výrobou troch druhov panelov. Prvé dva, 55″ a 65″ 4K sú určené pre televízory, 34″ displej je určený pre herné monitory s latenciou 0,1 ms. Výrobca oznámil, že sériovú výrobu obrazoviek zaháji v prvej polovici roku 2022.

QD-OLED je panel s organickou svetelnou diódou (OLED) s kvantovými bodkami (QD). Táto technológia využíva vrstvu vyžarovania svetla QD vyrobenú prostredníctvom atramentovej tlače a z materiálov vyžarujúcich modré svetlo. Modré svetlo následne prechádza vrstvou QD a zobrazuje červenú, zelenú a modrú farbu.

Pozrite siSamsung má obrovský zakrivený 4K UHD Mini LED displej s 240 Hz frekvenciou!

Samsung Display hovorí, že tieto panely ponúkajú lepšiu kvalitu obrazu v porovnaní s panelmi WOLED od LG, najmä preto, že WOLED je založený na štyroch WRGB subpixeloch. Samsung uvádza, že jej architektúra umožňuje vyšší jas, lepšiu vernosť farieb a lepšie pozorovacie uhly.

ZDROJ | Samsung

QD-OLED panely od Samsungu ponúkajú maximálny jas 1 500 nitov a úroveň čiernej pod 0,0005 nitov. Panely QD-OLED v 60-stupňovom uhle si zachovávajú zhruba 80 % jasu, čo je viac ako u iných displejov, ktoré dosahujú 30 % až 50 % pri tom istom uhle.

V správe sa uvádza, že QD-Display TV kombinuje QD-OLED displej s dizajnom Infinity One a technológiou Object Tracking Sound. Poháňať ho bude Neo Quantum 2022, poskytne 144 Hz obnovovaciu frekvenciu a štyri HDMI 2.1 vstupy.

ZDROJ | Samsung

Televízory Samsung QLED ponúkajú vynikajúci obraz, no pripravované OLED modely by mali byť ešte lepšie. Konkurencia túto technológiu ponúka už dávno, Samsung doteraz vsádzal na QLED.

Pozrite siS novými Samsung TV 2022 si kúpite aj NFT

Ďalšie podrobnosti o televízoroch, vrátane ich názvu, dostupnosti a funkciách, nie sú známe. Samsung prisľúbil viac informácií o zostave televízorov v priebehu niekoľkých týždňov.

ZdrojCES