Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

S kartou Kia Charge sa nabijete na 455-tis. nabíjacích staniciach v celej Európe

S kartou Kia Charge sa nabijete na 455-tis. nabíjacích staniciach v celej Európe
Zdroj | Kia
TECHBOX
S kartou Kia Charge sa nabijete na 455-tis. nabíjacích staniciach v celej Európe
Zdroj | Kia
Zdroj | Kia

Nabíjanie elektromobilu Kia nielen doma, ale aj na cestách, je skutočne veľmi jednoduché. Vďaka jednej nabíjacej karte v spojení so službou Kia Charge získate prístup k stovkám tisíc nabíjacích staníc rozmiestnených vo väčšine štátov Európy.

Kia nezabezpečuje iba produkciu pokročilých elektrických a elektrifikovaných modelov, ale taktiež sa stará o maximálnu pohodu pri ich každodennej prevádzke. S komfortom elektrických modelov Kia a službou Kia Charge to skrátka jednoduchšie už nejde. Na bezproblémovú a bez-emisnú mobilitu vám stačí len jeden účet, jedna karta a jedna mobilná aplikácia, ktorá je dostupná pre zariadenia so systémom iOS a Android.

Registrácia je veľmi jednoduchá a je možné ju realizovať či už priamo v aplikácii alebo na webe kiacharge.com. Pri registrácii si môžete vybrať jednu z dvoch dostupných taríf, ktoré sú prispôsobené rôznym potrebám nabíjania. Pre zákazníkov, ktorí nabíjajú na verejných nabíjacích staniciach iba príležitostne, je vhodná tarifa Easy bez akýchkoľvek mesačných poplatkov.

Obsah pokračuje pod reklamou

V prípade, ak verejné nabíjacie stanice využívate intenzívnejšie, je vhodné siahnuť po tarife Plus, ktorá ponúka ešte výhodnejšie ceny za nabíjanie výmenou za nízky mesačný poplatok. Po dokončení registrácie okamžite získavate prístup k obrovskej sieti nabíjacích staníc, presnejšie k 455 248 nabíjacím bodom v 28 štátoch Európy, z čoho 941 je na Slovensku. Zaručená je kompatibilita s nabíjacími stanicami GreenWay a ZSE Drive.

K službe Kia Charge si môžete stiahnuť už spomínanú rovnomennú mobilnú aplikáciu, s ktorou získate absolútny prehľad o dostupných nabíjacích staniciach, ich výkone a taktiež tu nájdete informácie aktualizované v reálnom čase o ich obsadenosti a dostupnosti. Navyše, priamo s mobilnou aplikáciou môžete nabíjanie aj spustiť. Pre všetky prípady je určite dobré mať so sebou fyzickú kartu. Zákazníci ju dostanú automaticky pri kúpe elektromobilu alebo plug-in hybridu Kia.

Služba Kia Charge taktiež dbá o využívanie energie z obnoviteľných zdrojov pre nabíjanie elektromobilov a elektrifikovaných modelov. Zabezpečuje, aby sa do elektrickej siete dostalo ekvivalentné množstvo zelenej energie k objemu elektrickej energie nabitej prostredníctvom služby Kia Charge. Vyváženie spotrebovaného množstva energie je realizované takzvanými zárukami pôvodu.

Proces nabíjania je možné sledovať nielen v mobilnej aplikácii k autu, ale pri niektorých nabíjacích staniciach aj priamo v aplikácii Kia Charge. Samozrejme, kompatibilita nabíjacích staníc s elektromobilom alebo plug-in hybridom Kia je zaručená. Rýchle DC stanice sú vybavené kompatibilným konektorom CCS2 a pri pomalých AC staniciach vám stačí štandardný nabíjací kábel Typ-2.

Kia Charge zároveň zabezpečuje maximálnu cenovú transparentnosť, a to vďaka podrobnému rozpísaniu jednotlivých taríf. Navyše, konkrétne ceny za nabíjanie vidíte priamo v aplikácii alebo na mape na webe pri každom nabíjacom bode. Každý mesiac dostanete kompletný súhrn nabíjaní spolu s faktúrou. Služba vám tak šetrí nielen čas, ale aj peniaze.

Pre nových majiteľov elektromobilov Kia si automobilka pripravila hodnotný bonus – kredit 200 eur na plne elektrické vozidlá a 100 eur na plug-in hybridné vozidla v službe Kia Charge.