Reklama

Ruské kravy majú viac pohodový život vďaka virtuálnej realite

Zdroj | msh.mosreg.ru
Juraj Recký
Zdroj | msh.mosreg.ru
Zdroj | msh.mosreg.ru

Simulácia príjemnej letnej pastviny má kravám zabezpečiť lepší život a Rusom viac mlieka. Ibaže nikto s istotou nevie, či ide o realitu alebo šikovný marketing.

Spoločnosť Rusmokol, ktorá prevádzkuje farmu v Moskovskom regióne, údajne používa virtuálnu realitu na to, aby zahnali stres kráv, ktorý má priamy vplyv na množstvo vyprodukovaného mlieka. O tomto zvláštnom experimente informuje ruské Ministerstvo poľnohospodárstva a potravín.

Zdroj | msh.mosreg.ru

Okuliare pre virtuálnu realitu majú byť upravené špeciálne pre tvar hlavy a videnie kráv, ktoré majú obmedzené binokulárne videnie. Po nasadení sa zviera prenesie do simulácie príjemnej letnej pastviny. Projekt má vychádzať z trendu, ktorý nabáda na to, že zvieratá by mali dostať lepšiu emocionálnu pohodu a kvalitnejší život. Bežne sa zvýšená starostlivosť prejavuje kefovaním zvierat, či púšťaním hudby.

VR set údajne zabezpečuje zvýšenie emocionálnej pohody a znižuje úzkosť zvierat. Podľa autorov projektu úspešne. Zdá sa teda, že vtipy z komédií nie sú až tak nezmyselné. Celá situácia vyznievať pomerne bizarne. Pravdou však je, že technológie dnes už prenikajú naozaj všade. Prečo by poľnohospodárstvo malo byť výnimkou? Ak by v tomto prípade mali mať okuliare pozitívny prínos, potom nie je veľa dôvodov prečo sa takýmto postupom brániť.

Pozrite si

Eden Snacker – VR okuliare bez popruhov chcú dobyť obchody, múzeá a galérie

Pôvodná správa, ktorá bola s fotografiami zverejnená hovorí o tom, že experiment je pod záštitou spravodajskej stránky milknews.ru, ktorá patrí ruskému mliekarenskemu priemyslu. Správa tiež nabáda čitateľov, aby sa zúčastnili VI. medzinárodného poľnohospodársko-priemyselného fóra, ktorého hlavnou témou je mlieko.

Čo si myslíte vy? Ide o skutočný experiment alebo sa niekomu podaril perfektný marketingový ťah? Prípadne ide len o vtip? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

P.S.: Autor článku je pri plnom psychickom zdraví. O netradičnom experimente informovali aj The Moscow Times a Interfax

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.