Reklama

Ropný gigant vo veľkom investuje do siete rýchlonabíjačiek pre elektromobily

Zdroj | Shell
Igor Neštrák
Zdroj | Shell
Zdroj | Shell

Spoločnosť ABB oznámila globálnu rámcovú dohodu so spoločnosťou Shell o poskytovaní svojej technológie, ktorá jej pomôže rozšíriť sieť nabíjania elektrických vozidiel.

Pozrite si

Shell sa mení, na Slovensku bude ponúkať i nabíjacie stanice pre elektromobily!

Pôvodné korene spoločnosti siahajú ešte do konca 19. storočia. ABB má viac ako 130-ročné skúsenosti v oblasti robotiky, ťažkých elektrických zariadení a automatizácie. Po zlúčení v roku 1988 má svoje sídlo vo Švajčiarsku a vo Švédsku. V minulosti sa táto spoločnosť začala venovať obnoviteľným zdrojom energie a nabíjaniu jednosmerným a striedavým prúdom a technológii V2G. V roku 2019 ABB spolu so Shellom vstúpili do šampionátu Formula E. Minulý rok sa spoločnosť Shell spojila s ďalšími veľkými menami v oblasti elektrických vozidiel, ako sú NIO a BYD . Shell a ABB plánujú ďalej rozširovať svoju spoluprácu v nabíjacej sieti.

Zdroj | Formula E ABB

Podľa aktuálnej dohody ABB poskytne Shellu prístup k portfóliu svojich nabíjačiek pre jednosmerné ale aj striedavé nabíjanie. Shell sa zaviazal do roku 2025 poskytovať viac ako 500 000 nabíjacích staníc po celom svete a v roku 2030 to má byť viac ako 2,5 milióna nabíjacích staníc. Shell zásadne rieši aj rýchlosť nabíjania, v čom mu má pomôcť nabíjacia stanica Terra 360 od ABB. Maximálny výkon tejto stanice je 360 kW, čo by malo skrátiť čas nabíjania na hodnoty porovnateľné s časom stráveným počas tankovania paliva.

Pozrite si

NIO a Shell spájajú sily! Vytvoria nabíjacie stanice s výmenou batérií

Zdroj | Shell

Shell ako veľký ropný gigant, ktorý desaťročia znečisťoval životné prostredie fosílnymi palivami sa snaží postupne prechádzať na nové zdroje energie, ktoré poháňajú vozidlá. Prechod k elektromobilite od takého ropného gigantu ako je Shell je vítaným krokom k zastaveniu klimatických zmien súvisiacich s prevádzkou vozidiel spaľujúcich fosílne palivá.

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.