Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NIO a Shell spájajú sily! Vytvoria nabíjacie stanice s výmenou batérií

NIO a Shell spájajú sily! Vytvoria nabíjacie stanice s výmenou batérií
Zdroj | NIO
Michal Sobek
NIO a Shell spájajú sily! Vytvoria nabíjacie stanice s výmenou batérií
Zdroj | NIO
Zdroj | NIO

Čínske NIO podpísalo strategickú dohodu s globálnou ropnou akciovou spoločnosťou Shell. Týka sa elektrických vozidiel a energetického priemyslu.

Pozrite si

Príde NIO do Európy a zmení pravidlá hry v nabíjaní elektromobilov?

NIO už dávnejšie spolupracuje so spoločnosťami Sinopec a CNPC. Na čerpacích staniciach týchto spoločností už sú nainštalované prvé výmenné stanice batérií NIO.

Aj táto dohoda so Shell sa bude týkať výmeny batérií. Obe spoločnosti majú v pláne vybudovať sieť  spoločných staníc. Do roku 2025 majú za cieľ postaviť v Číne až 100 takýchto výmenných staníc.

Dohoda bude v prospech oboch spoločností. Predstavitelia Shell tvrdia, že na ich nabíjačkách budú nainštalované stanice na výmenu batérií NIO a na miestach spoločnosti NIO zase nájdeme rýchle nabíjačky Shell Recharge.

Zdroj | NIO

Spolupráca v Európe sa začne v roku 2022 budovaním pilotných staníc, pričom ich rozširovanie bude závisieť od ich úspechu.

V súčasnosti budú batérie NIO na výmenu dostupné v Nórsku a expandovanie do ďalších krajín sa plánuje už na budúci rok.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 – Elektromobil, ktorý vám „usmaží“ aj hranolky?!

V Európe budú Shell a NIO spolupracovať na integrácii poskytovateľa služieb Shell Recharge Mobility Service Provider, čím zákazníkom poskytnú prístup k jednej z najväčších európskych sietí nabíjania pre elektromobily.

Zámer je jednoduchý. Rozšíriť sieť nabíjacích staníc a previazať služby nabíjania a výmeny batérií do čo najviac lokalít po celom svete. Tieto spoločnosti sú aj samostatne silnými hráčmi a ich spojenie by mohlo ešte viac zlepšiť situáciu s elektromobilmi.

NIO začiatkom tohto roka oznámilo, že do roku 2025 plánuje mať 4 000 staníc na výmenu batérií a z toho je 1 000 mimo územia Číny. Prvá stanica na výmenu batérií v Nórsku je už vo výstavbe.

Pozrite si

Začiatok konca? Nabíjačky nájdete už aj na staniciach Shell

Zdroj