Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rolls-Royce Phantom V sa vráti na cesty s plne elektrickým pohonom

Rolls-Royce Phantom V sa vráti na cesty s plne elektrickým pohonom
Zdroj | Lunaz Design
Stanislav Vinc
Rolls-Royce Phantom V sa vráti na cesty s plne elektrickým pohonom
Zdroj | Lunaz Design
Zdroj | Lunaz Design

Britská spoločnosť Lunaz Design oživuje ďalšiu štvorkolesovú klasiku jej úplnou rekonštrukciou a elektrifikáciou. Tentokrát si vzala do parády nádherný Rolls-Royce Phantom V z roku 1961. Dovoliť si ho však bude môcť len hŕstka vyvolených.

Rolls-Royce Phantom V si v pôvodnej verzii našiel cesto aj do garáže Johna Lennona či flotily vozidiel kráľovnej Alžbety II. Tento dnes už ikonický voz si však známe mená na konto pripisovať nemusí, rešpekt vzbudzuje už len svojim dizajnom a platí to aj v jeho novej, plne elektrickej verzii z dielne Lunaz Design.

Vonkajší dizajn modelu zo 60. rokov zostal aj po práci britských dizajnérov takmer bez zmeny aj napriek tomu, že je pod povrchom v skutočnosti prešpikovaný najnovšími technológiami. Na ich čele stojí masívny batériový modul s kapacitou 120 kWh, ktorý by mu mal zabezpečiť viac ako 480-kilometrový dojazd.

Okrem nových bŕzd, tlmičov a aj samotného riadenia sa vynovený Phantom dočkal aj modernej klimatizácie, Wi-Fi a Bluetooth pripojenia a nového infotainment systému so satelitnou navigáciou. Cestujúci na zadných sedadlách budú mať v bočných opierkach k dispozícii aj USB porty pre nabíjanie zariadení.

Ani pôvodný Rolls-Royce Phantom V nebol práve cenovo najdostupnejším autom a tak sa niet čomu čudovať, že si na jeho vynovenú verziu nalepila adekvátnu cenovku aj spoločnosť Lunaz Design. Predávaný bude za rovných 500-tisíc libier (554 875 eur), pričom vyrobených bude celkovo iba 30 kusov.

Zdroj