Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lunaz vracia automobilové klasiky z 50. rokov späť na cesty

Lunaz vracia automobilové klasiky z 50. rokov späť na cesty
Zdroj | Lunaz
Michal Spiegel
Lunaz vracia automobilové klasiky z 50. rokov späť na cesty
Zdroj | Lunaz
Zdroj | Lunaz

Firma Lunaz sa venuje dizajnu starých britských áut, ktoré prerába na elektromobily. Najnovšie ukázala firma svoje spracovanie Jaguaru XK120 z roku 1953 a Roll-Royce Phantom V. z roku 1961

Exkluzívnu reportáž o tejto firme priniesol portál Engadget. Obe vozidlá disponujú elektromotormi a tiež modernými automobilovými technológiami ako tempomat či rýchlo-nabíjanie. V interiéri tiež nájdeme dotykový displej, satelitnú navigáciu, streamovanie hudby a možnosť pripojiť smartfón cez Bluetooth.

Zdroj | Lunaz
Pozrite si

Lunaz chcú vdýchnuť život automobilovým klasikám elektrifikáciou

 

Napriek moderných technológiám, vývojári vozidla tvrdia, že ak si sadnete do tohto vozu, budete sa v ňom cítiť ako keby ste sedeli v aute z 50. rokov.

Samotná tvorba vozidiel sa podarila aj vďaka 3D scanu. Firma Lunaz vytvorila modulárne komponenty, ktoré sa budú dať využiť aj pri iných modeloch áut. Výkonný riaditeľ firmy Lunaz, Jon Hilton, sa pre Engadget vyjadril, že sa „nesnažili upravovať vozidlo, aby sa doň zmestila batéria, ale že upravili batériu, aby sa zmestila do auta„.

Keďže autá, s ktorými firma pracuje, sú niekoľko desaťročí staré, treba brať do úvahy aj bezpečnosť. Lunaz preto dodržiava prísne regulácie, ktoré stanovuje Organizácia spojených národov.

Zdroj | Lunaz
Pozrite si

Peter Hron – Predávam autá, ktorých názov neviem ani vysloviť | TECHTALKS

Lunaz plánuje dodať prvým záujemcom vozidlá v decembri budúceho roku. Jaguar XK120 absolvoval testovacie jazdy a základná verzia je tým pádom dokončená. Vývojári ale chcú ešte popracovať na výkone a softvéri, ktorý ešte potrebuje nové funkcie vrátane aktualizácii na diaľku.

Čo sa týka dostupnosti, Lunaz plánuje každý rok predstaviť tri prerobené modely a počet kusov na predaj má byť limitovaný počtom 10. Podľa počtu kusov môžeme súdiť, že lacné tieto vozidlá rozhodne nebudú. Štartovacia cena začína približne na 330 000 librách, čo je približne 385 000 eur.

Zdroj