Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ROG Strix SCAR 18 prepája brutálny výkon s dômyselným herným dizajnom

ROG Strix SCAR 18 prepája brutálny výkon s dômyselným herným dizajnom
TECHBOX
ROG Strix SCAR 18 prepája brutálny výkon s dômyselným herným dizajnom

Športové auto vám svoj výkon dokazovať nemusí, jeho potenciál možno vidieť už na jeho dizajne. To isté platí aj pri výkonných herných počítačoch z dielne Republic of Gamers. Nový vlajkový notebook ROG Strix SCAR 18 ukrýva svoj výkonný hardvér v dizajne, z ktorého nebudete vedieť, ale ani chcieť spustiť zrak.

Už pri prvom rozbalení tejto hernej novinky sme v redakcii nevedeli, kam skôr pozerať a to ešte predtým, než sa vôbec po prvý krát rozsvietil jeho špičkový ROG Nebula displej.

Obsah pokračuje pod reklamou

Všetko to začína pri elegantnom matnom povrchu, ktorý je mimoriadne príjemný na dotyk. Pozornému oku neujde, že na zadnej strane veka displeja nájdete laserom gravírovaný vzor s podpisom ROG, zatiaľ čo na opačnej strane nad klávesnicou tento povrch úmyselne postupne stráca zafarbenie, aby vám svojou poskytol unikátny pohľad do útrob notebooku.

Zaujímavá je však aj zadná hrana s malou dizajnovou vychytávkou, ktorú možno na prvý pohľad úplne prehliadnete. Reč je o magneticky prichytenom vymeniteľnom „štíte“, ktorý vám umožní prispôsobiť si dizajn notebooku podľa vašich predstáv. V balení nájdete priehľadný štít, no k dispozícii je napr. aj s chromovým či červeným povrchom, vďaka ktorému v dave zaručene vyniknete.

Keď notebook konečne zapnete, nadšenie z týchto drobných detailov vystrieda nadšenie z ďalšej skvelej vychytávky – farebného RGB podsvietenia, ktoré netradične obklopuje prakticky celý notebook od prednej hrany cez klávesnicu až po zadnú stranu a veko notebooku, kde figuruje podsvietené logo ROG. Keď povieme, že ROG Strix SCAR 18 vyslovene hýry farbami, nepreháňame… stačí si aktivovať režim Rainbow.

Podsvietenie však máte plne v rukách vy, či už prostredníctvom klávesových skratiek pre úpravu intenzity alebo režimu podsvietenia, alebo aj prostredníctvom programu Armoury Crate, kde si môžete podsvietenie prispôsobiť do posledného detailu.

Armoury Crate v podstate slúži ako centrálny program pre všetky nastavenia súvisiace so špecifickými funkciami notebooku. Na jeho úvodnej stránke tak môžete vidieť stav hardvéru, nastavený režim výkonu, resp. šetrenia batérie a upravovať si v ňom taktiež môžete aj obrazové nastavenia 18″ displeja.

Nastavenia podsvietenia v tomto programe spadajú pod funkciu Aurora Sync, ktorá vám umožní podsvietenie ROG Strix SCAR 18 synchronizovať s podsvietením ostatných periférií od monitora cez externú klávesnicu a myš až po herný headset. Čerešničkou na torte je možnosť synchronizácie tohto podsvieteného ekosystému s dianím na obrazovke, čím vás Aurora zaručene vtiahne do deja hry.

Neodlučiteľnou súčasťou vizuálneho zážitku z farebného podsvietenia je rozhodne aj klávesnica, ktorá však toho ponúka ďaleko viac. Divízia ROG ju odladila špeciálne podľa štandardov e-športových tímov a pripravená je zvládnuť aj viac ako 20 miliónov stlačení. Jej súčasťou je aj funkcia n-key rollover, ktorá vás udrží v hre aj v prípade stlačenia viacerých kláves naraz.

Hoci klávesnica ponúka nadštandardne vysoký, až 2-milimetrový zdvih, technológia ROG Overstroke sa postará o zaznamenávanie stlačení kláves už o niečo skôr. V hrách sa táto funkcia môže podpísať pod schopnosť rýchlejšie reagovať na dianie, zatiaľ čo pri písaní pod väčší komfort a vyššiu rýchlosť tvorby textov.

Opomenúť nemôžeme ani touchpad, ktorého plocha sa oproti predchádzajúcej generácii zväčšila až o 10 %. Hoci sa to možno na prvý pohľad nemusí zdať, jeho povrch je vyrobený z matného skla, ktoré v sebe spája to najlepšie z oboch svetov – kvalitu a komfort. Musíme povedať, že tento touchpad je nielen priestranný, ale aj mimoriadne presný a tak vám k notebooku myš mimo hrania určite nebude chýbať.

Kľúčovou súčasťou dizajnu notebooku sú aj porty, ktoré sú šikovne umiestnené po bokoch notebooku. Zatiaľ čo väčšina tepla vďaka dômyselnému chladeniu prúdi dozadu, po stranách budete môcť do notebooku komfortne zapájať periférie cez USB-A/USB-C alebo aj externý monitor prostredníctvom plnohodnotného HDMI či pevný internet cez RJ45 port pre prípad, že by vám nestačila Wi-Fi 6E sieť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Premakaný dizajn ROG Strix SCAR 18 je základ, na ktorom je tento herný notebook s výkonom stolného počítača postavený a zároveň pomyselná čerešnička na torte, vďaka ktorej si na ňom užijete najnovšie herné tituly na maximum. Ak sa vám funkcie tohto najnovšieho vlajkového modelu páčia, v predaji ho už nájdete aj na našom trhu a to za cenu od 3 499,00 €. Pokiaľ hľadáte to najlepšie z najlepšieho, toto je tá správna voľba.

Zdroj