Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ROG Strix SCAR 15/17 dostáva poriadny upgrade aj s WQHD/165 Hz displejom

ROG Strix SCAR 15/17 dostáva poriadny upgrade aj s WQHD/165 Hz displejom
Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
ROG Strix SCAR 15/17 dostáva poriadny upgrade aj s WQHD/165 Hz displejom
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Herná divízia Republic of Gamers spoločnosti ASUS priniesla na výstavu CES 2021 poriadnu nálož zaujímavých herných noviniek vrátane aktualizovaných dvojičiek ROG Strix SCAR 15/17 (G533/733) s novým hardvérom aj dizajnom, ktorý zaujme na prvý pohľad.

Každoročný hardvérový „refresh“ stálych modelov je už štandardom, no ten tohtoročný je v prípade modelov ROG poznačený ešte jednou zaujímavou novinkou. Nový ROG Strix SCAR 15/17, tak ako aj ostatné modely z rodiny ROG, dostávajú do výbavy už aj chladenie tekutým kovom, ktoré doteraz ponúkali len prémiové modely zo série Zephyrus.

V prípade aktualizovaných 15“ a 17“ verzií modelu ROG Strix SCAR bude toto chladenie znižovať teploty procesorom AMD až do najnovšieho výkonného modelu AMD Cezanne R9. Spoločnosť mu bude v hrách robiť zástup grafických kariet NVIDIA GeForce až do modelu RTX 3080 a dvoj-kanálové pamäte RAM DDR-3200 MHz s kapacitou až do 64 GB.

Zdroj | ASUS

Novinkou je tento rok aj dostupnosť dlho očakávaných WQHD obrazoviek s obnovovacou frekvenciou 165 Hz (3mx, DCIP-3 100 %) a funkciou Adaptive sync. Pre e-športových hráčov bude SCAR 17 k dispozícii s Full HD rozlíšením a vyššou obnovovacou frekvenciou 300, resp. 360 Hz (3-ms, DCIP-3 100 %).

Pozrite si

ROG Flow X13 – ultra ľahký výkonný notebook stvorený pre hráčov

Obrazovky sa okrem nového panelu dočkali aj tenších rámčekov. Nová generácia je tak aj napriek novému hardvéru v priemere o 7 % menšia, pod čo sa okrem rámčekov podpísali aj kompaktnejšie vetráky. Tie by mali byť zároveň tichšie, čím dajú priestor štvorici reproduktorov s podporou Dolby Atmos.

Zdroj | ASUS

Tu však novinky nekončia, ROG Strix SCAR 15/17 dostáva do výbavy aj väčšie batérie s kapacitou až do 90 Wh, k čomu sa pripája pripravenosť pre doplnkové nabíjanie cez USB-C s výkonom až do 100 W. Možnosť nabíjať batériu cez USB-C sa však bude hodiť aj pri použití menej výkonných nabíjačiek a to najmä na cestách, kedy batériu dobijete pokojne aj s nabíjačkou od smartfónu či tabletu.

Pozrite si

11. generácia Intel Core H poženie herné Ultrabooky, prichádza aj Rocket Lake S

Vonkajšok notebooku tvoria výraznejšie dizajnové prvky na čele s novým RGB svetelným pásom a vymeniteľnými „čiapkami“ dostupnými v troch rôznych farbách. Zmeny sa dočkal aj trackpad, ktorý dostal viac priestoru. Podsvietená RGB klávesnica ponúkne zdvih 1,9-mm s 0,2-ms rýchlosťou návratu kláves.

Zdroj | ASUS

Po stranách ponúknu aktualizované modely trojicu portov USB 3.1 Gen 1 Type-A, jeden USB 3.2 Gen 2 Type-C s podporou DisplayPortu, hybridný audio jack, LAN RJ45 a plnohodnotný HDMI port vo verzii 2.0b.

Vynovené modely by sme mali vidieť na slovenskom trhu už v priebehu tohto kvartálu. Ceny budú oznámené s blížiacim sa termínom ich vydania neskôr.