Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ROG Claymore: ďalší stupienok pre vášnivého hráča

ROG Claymore: ďalší stupienok pre vášnivého hráča
Zdroj | ASUS
Viktor Šmidák
ROG Claymore: ďalší stupienok pre vášnivého hráča
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spoločnosť ASUS pozná každý ako výrobcu notebookov či PC. Menej ľudí vie, že značka ROG (Republic of Gamers) patrí pod taiwanskú značku ASUS. Nové klávesnice ROG Claymore si určite pozornosť zaslúžia.

Prvou z klávesníc, ktoré boli predstavené pre slovenský a český trh je ROG Claymore. Ako už názov napovedá, jedná sa o hráčsku klávesnicu s podsvieteným.

Zdroj | ASUS

ASUS sa tiež pýši tým, že ROG Claymore je prvá mechanická RGB klávesnica s odnímateľnou numerickou časťou. Pripojenie ku ľavej strane klávesnice bude výhodnejšie napríklad pre hráčov MMO žánru.

Pozrite si

ROCCAT Suora herná klávesnica vyzerá úžasne

Druhou ponúkanou alternatívou je TKL klávesnica ROG Claymore Core. Tento model však neponúka numerickú časť klávesnice s možnosťou výmeny.

Zdroj | ASUS

Oba modely tiež majú niekoľko funkcií navyše. Ide napríklad o prepojenie so základnou doskou ASUS, čím používateľ získa pomocou klávesových skratiek prístup k rôznym nastaveniam počítača. Môže ísť o pretaktovanie procesora alebo ovládanie chladenia.

Pozrite si

ASUS ROG G752 – herné delo za cenu jazdeného auta

Ako je už zvykom pri podsvietených klávesniciach i tu je možnosť nastaviť každé jedno tlačidlo podľa gusta používateľa. Dvojica dokonca má i internú pamäť, ktorá slúži na uloženie herných profilov.

Zdroj | ASUS

Obe klávesnice majú odolnú, hliníkovú povrchovú úpravu, tiež disponujú spínačmi Cherry MX RGB, ktoré majú poskytnúť rýchlu odozvu a životnosť až 50 miliónov stlačení. Ku počítaču sa pripájajú cez USB 2.0 a podporujú Windows 7, 8.1 a 10.

ROG Claymore a ROG Claymore Core sú už dostupné, a to za odporúčanú maloobchodnú cenu 219,90 € a 169,90 € za verziu bez numerickej časti.