Reklama

Roborock Dyad Pro Combo - adept na najlepší batériový vysávač sveta?

Zdroj | Roborock
Števo Porubský
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Roborock nedávno nepredstavil iba vylepšení dostupné robotické vysávače, ale aj celkom nový unikátny batériový vysávač do ruky, Dyad Pro Combo.

Ničnehovoriaci názov v sebe ale ukrýva stroj, ktorý by mohol byť tým najlepším batériovým vysávačom na trhu. Dokáže všetko, má vysoký výkon, dlho vydrží a ešte aj dobre vyzerá. Len nebude asi veľmi ľahký.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

Roborock Dyad Pro Combo vychádza z mopovača Dyad Pro. S dodatkom Combo je to však vysávač 2v1, hoci výrobca hovorí, že aj 5v1. Každopádne je to vysávač, ktorý vie aj mopovať pomocou dvoch rotujúcich valcov. Zároveň dokáže vysávať ako klasický ručný batériový vysávač, stačí vymeniť príslušenstvo. A toho je v balení poriadne veľa.

Zdroj | Roborock

Základný kus tvorí pomerne masívny stroj, ku ktorému sa pripája motorová časť. Najväčšia časť je vlastne zberná nádoba na suché i mokré nečistoty, pričom motorová časť sa stará o výkon. Nádoba na čistú vodu má 950 ml, nádoba na nečistoty má 770 ml. Na jedno nabitie má byť schopný mopovať/vysávať 43 minút.

Zdroj | Roborock

Táto súčasť balenia obsahuje aj dva veľké motorizované valce s dvojitým použitím – vysávanie i mopovanie. Veľkým plusom je, že majú mať minimálnu medzeru medzi nimi a okrajmi miestností. Tým najväčším plusom je však fakt, že sa čistia samé. Stačí mopovaciu časť „zaparkovať“ do špeciálnej dockovacej stanice. Samozrejmosťou je i následné automatické sušenie.

Zdroj | Roborock

Zaujímavosťou je i ďalšie vylepšenie podlahovej mopovacej hubice – má snímač DirTect, ktorý deteguje nečistoty na podlahe a podľa toho nastavuje výkon valcov.

Výrobca tvrdí, že s touto časťou je vysávač schopný vyvíjať sanie na úrovni 17 000 Pa, čo je zhruba 327 AW. To je, mimochodom, viac ako bežný káblový podlahový vysávač. Aj tie najlepšie batériové vysávače majú menej ako 200 AW. Mopovacie valce majú zas vytvárať tlak 20 N, čím zotrú z podlahy aj najväčšie nečistoty.

Druhou časťou Dyad Pro Combo je klasicky vyzerajúci batériový vysávač s 465 ml zbernou nádobou, ku ktorému sa opäť pripája iba motorová časť. Plusom je, že valcového tvaru a tak bude podlahová hubica na tyči schopná zájsť veľmi hlboko pod nábytok. Mínusom môže byť ergonómia, keďže úchyt na vysávač je z hornej časti, čo je celkom inde ako v prípade mopovacej časti. Bude to ale o zvyku. V tomto setupe má vysávač zvládnuť 60 minút vysávania.

Zdroj | Roborock

K ručnému batériovému vysávaču patrí, samozrejme, aj úzky štrbinový nadstavec s pohyblivou štetinovou časťou, ale aj motorizovaná hubica na čalúnenie. Čerešničkou mohla byť flexibilná hubica, no tú bude snáď možné aspoň dokúpiť samostatne.

Zdroj | Roborock

K dispozícii je aj mobilná appka, cez ktorú sa vysávač nastavuje, ale aj aktivuje napríklad automatické čistenie mopovacích valcov.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca síce zverejnil na svojom webe rozmery napríklad mopovacej zostavy (1 112 x 270 x 305 mm), ale zabudol akosi zverejniť hmotnosť. Vzhľadom na rozmery a čo všetko má vysávač dokázať, nízku hmotnosť očakávať nemožno. Zatiaľ nie je známa ani cena Roborock Dyad Pro Combo. Dyad Pro dnes stojí necelých 400 €, verzia Combo by tak mohla byť drahšia o maximálne 200 €.

Zdroj | Roborock
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.