Reklama

Roborock ide v stopách iRobot, jeho robotické vysávače budú mať 2 kefy

Zdroj | Roborock
Števo Porubský
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Roborock predstavil dvojicu cenovo dostupnejších robotických vysávačov, ktoré budú vybavené dvojicou kief. Toto riešenie dlhé roky využíva iRobot a len nedávno ho začali nasledovať aj ďalšie značky.

Dve kefy sú určite lepšie ako jedna, pretože čo nezachytí prvá, môže predsa druhá. Zároveň rotujúce kefy pomáhajú sacej sile motora. Výsledkom je tak lepšie povysávanie priestoru.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

Nové robotické vysávače Roborock Q8 Max a Q5 Pro vychádzajú z tohtoročnej top-end série S8. Aj tá má vlastne dve kefy. Aj v nových modeloch sú silikónové, čo zjednodušuje čistenie a údržbu. Klasické štetinové kefy totiž veľmi rady na seba namotávajú vlasy a nitky, ktoré je potom problém odstrániť. Roborock inak systém nazýva DuoRoller Brush.

Zdroj | Roborock

Obe novinky sú si veľmi podobné aj výkonom. Výrobca uvádza, že ich sacia sila narástla až na 5 500 Pa, čo je zhruba 100 AW. Oba nové modely na orientáciu využívajú LiDAR, ale aj množstvo snímačov.

Zdroj | Roborock

Okrem vysávania dokážu oba nové roboty aj mopovať, resp. aspoň stierať vysávanú podlahu. Samozrejmosťou je ovládanie pomocou appka, cez ktorú je možné nastaviť nielen kalendár upratovania, ale vo virtuálnej mape zvoliť tzv. no-go zóny. Tie má vedieť appka aj navrhovať.

Zdroj | Roborock

Oba roboty budú v predaji aj vo verzii plus, čo znamená, že k nim dostanete dockovaciu stanicu s ďalším vysávačom, do ktorého sa vysajú všetky nečistoty zo zbernej nádoby po každom vysávaní.

Zdroj | Roborock

Samozrejmosťou v oboch prípadoch je podpora hlasových asistentov od Amazonu, Apple či Google.

Aké sú vlastne medzi nimi rozdiely? Model Q8 Max je skôr na mopovanie, má väčšiu nádobu na čistiacu tekutinu – 350 ml, ale zato menšiu zbernú nádobu – 470 ml. Model Q5 Pro má väčšiu zbernú nádobu – 770 ml, ale menšiu nádobu na mopovaciu tekutinu – 180 ml. Na jedno nabitie zvládne vysávať vraj až 4 hodiny, no určite v najnižšom výkonovom stupni.

Vyšší model Q8 Max je aj vybavenejší po technologickej stránke. Využíva aj systém Reactive Tech Obstacle Avoidance na aktívne vyhýbanie sa prekážkam.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.