Reklama

Retro reproduktory Klipsch One Plus a Three Plus: nové možnosti a Buetooth 5.3

Zdroj | Klipsch
Juraj Procházka
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch

Ešte v roku 2016 predstavil americký výrobca Klipsch radu Heritage Wireless zahŕňajúcu streamovacie reprosystémy The One, The Three a dvojicu aktívnych monitorov The Sixes.

Medzitým jednotlivé komponenty inovoval a postupne k nim nabaľoval nové funkcie a konektivitu. Teraz prichádza s najnovšou verziou stolných Bluetooth reproduktorov The One Plus a The Three Plus.

Pozrite si

Nová generácia Klipsch Reference – zaujímavá voľba nielen pre 3D audio

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak patríte k priaznivcom retro štýlu, ktorý maskuje moderné funkcie a prezentuje sa slušným zvukom, nové bezdrôtové systémy Klipsch by vás mohli osloviť. Ich cena navyše nenabúra váš rodinný rozpočet, pretože sú dokonca lacnejšie ako predošlé verzie, z ktorých vychádzajú. The One Plus s cenou 249 USD, aj The Three Plus (399 USD) majú po novom oblejšie hrany, zjednodušenú sadu ovládacích prvkov a lepšiu kompatibilitu s digitálnymi zdrojmi zvuku.

Zdroj | Klipsch

TOba modely preberajú niektoré dizajnové črty z novších modelov aktívnych stereo monitorov Klipsch – The Sevens a The Nines. Spomeňme napríklad hladké línie na skrinkách, jednofarebnú kryciu tkaninu mriežok, alebo masívne vrúbkované koliesko na ovládanie hlasitosti. Od The Sevens a The Nines zdedili nové „Bluetooth truhlíky“ aj nastaviteľnosť a ovládanie cez aplikáciu Klipsch Connect. Dostupná je pre iOS aj Android. Okrem iného s ňou môžete upraviť nastavenia ekvalizéra a získať aktualizácie firmvéru.

Zdroj | Klipsch

The One Plus a Three Plus podporujú tiež takzvaný režim vysielania, ktorý umožní pripojiť až 10 reproduktorov Klipsch One alebo Three Plus pre synchronizovaný zvuk z viacerých reproduktorov súčasne. Nejde však o klasický multiroom systém, lebo tieto reproduktory nepodporujú Wi-Fi, ani UWB. Dosah je limitovaný možnosťami Bluetooth, ale reproduktory dostali novú verziu Bluetooth 5.3 namiesto 4.0, ktorá má deklarovaný dosah až 240 m.

Zdroj | Klipsch

Oba reprosystémy používajú konfiguráciu meničov 2.1 ako predošlé verzie modelov. The One Plus má dva bi-amp zosilnené 2,25-palcové širokopásmové meniče a jeden 4,5-palcový basák s celkovým výkonom 60 wattov. Dosahuje frekvenčnú odozvu 55 Hz – 20 kHz. Oproti predošlej verzii pribudol k analógovému vstupu aj port USB-C, ktorý prijíma digitálny zvuk z počítačov a dokáže nabíjať aj externé zariadenia. Kompaktný stolný reproduktor The One Plus má hmotnosť 3,6 kg a s rozmermi 31,8 cm x 15,5 cm x 15,2 cm (Š x V x H) nezaberie veľa miesta ani na pracovnom stole.

The Three Plus je osadený takisto dvojicou bi-amp budených 2,25-palcových širokopásmových meničov, ale o hlboké tóny sa stará jeden 5,25-palcový basový reproduktor a dva 5,25-palcové protiľahlé pasívne žiariče. Výsledkom je výkon 120 wattov a frekvenčná odozva s lepšou reprodukciou basov v rozsahu 45 Hz – 20 kHz.

Zdroj | Klipsch

The Three Plus má na zadnom paneli navyše optický vstup, ktorý dokáže dekódovať HD audio až 24-bit / 96 kHz, a stereo RCA vstup s prepínačom pre režimy line-in a phono, takže dokáže hrať aj zvuk z gramofónu. Pre tento účel je vybavený uzemňovacou svorkou.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

Three Plus má podobné rozmery ako jeho predchodca – (Š x V x H) 35,5 cm x 21,3 cm x 17, 8cm a hmotnosť 4,8 kg.

Oba reproduktory sú dostupné v matnom čiernom alebo orechovom prevedení od 25. septembra na www.klipsch.com, takže čoskoro by sa mohli objaviť aj na našom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.