Reklama

Nový bezdrôtový reproduktor Klipsch The Three je sila v jednoduchosti

Zdroj | Klipsch
Juraj Procházka
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch
93 %
Inovácia streamovacieho reproduktora Klipsch The Three nie je len kozmetickou zmenou s pridaním Google Assistenta. Za zdanlivo rovnakou maskou sa skrývajú aj radikálne zmeny.

Výhody

  • Dobre navrhnutá konštrukcia
  • Originálny retro dizajn
  • Plný a sýty zvukový prejav s presným vykresľovaním detailov
  • Hlasové ovládanie cez Google Assistant

Nevýhody

  • Absencia fyzických vstupov. Hodil by sa najmä USB vstup na priame pripojenie externej pamäte

Klipsch v roku 2016 predstavil radu Heritage Wireless zahŕňajúcu streamovacie reprosystémy The One a The Three a dvojicu aktívnych monitorov The Sixes. Teraz prichádza s inováciou, a už samotné pomenovanie „The Three with Google Assistant“ prezrádza, v čom je hlavná zmena.

Na prvý pohľad sa presunuli ovládacie prvky na hornom paneli z boku do stredu a čiernu textilnú mriežku na obvode reproduktora nahradila elegantná tkanina farby „soľ a korenie“. Dramatická zmena sa odohrala na zadnom paneli, odkiaľ zmizli všetky fyzické vstupy okrem elektrickej prípojky a tlačidla reset.

Zotieranie hraníc medzi klasikou a modernou

Klipsch sa s týmto zaujímavým reproduktorom, a nakoniec aj s celou radou Heritage Wireless, hlási k dizajnovému odkazu „MID-CENTURY MODERN DESIGN“. Dedičstvom je v tomto prípade odkaz na zakladateľa firmy Paula W. Klipscha a polovica storočia je odkaz na 50-te roky toho minulého.

Zdroj | Klipsch

Klipsch The Three WGA používa kvalitné materiály – prírodné dyhy (eben, alebo vlašský orech) a dotykové kovové spínače a gombíky. Kombinuje akustiku a klasický odkaz Paula W. Klipscha s najnovšími audio technológiami.

Pozrite si

Klipsch Reference RW-1 Wireless Speaker – cenovo dostupný multiroom reprák

Elimináciou hardvérových portov Klipsch sleduje zacielenie nového The Three WGA. Tým je streamovanie hudby z moderných zdrojov – z hudobných služieb v sieti, zo smartfónov, alebo z internetových rádií. Postará sa o to Bluetooth konektivita, ale najmä sieťové pripojenie cez Wi-Fi  v kombinácii s Google Assistantom.

Zdroj | Klipsch

Pre hlasové ovládanie zatiaľ síce nie je k dispozícii slovenská lokalizácia, ale v angličtine funguje Google Assistant výborne. A aby nás motivoval pre prácu s ním, výrobca z výbavy odstránil aj klasický diaľkový ovládač. Časy sa menia, ale tento reproduktor nie je určený pre konzervatívnych vyznávačov tradičného hardvéru, ani klasických médií – či už vynilu, alebo CD/SACD diskov.

Zdroj | Klipsch

Ak by ste chceli popri hudobných službách ako Spotify, Tidal, Deezer, atď., alebo počúvaní skladieb vo svojich digitálnych úložiskách počúvať napríklad platne, alebo CD-čka, siahnite radšej po pôvodnej verzii The Three. Aj tá sa má však dočkať inovácie. V oboch prípadoch si však môžete užiť aj high-resolution audio s rozlíšením až 192 kHz / 24 bit.

Pozrite si

Klipsch uvádza líniu „skutočných“ soundbarov

Nový The Three WGA navyše vďaka Google Assistantu ponúka širšie spektrum možností, vrátane multiroomového prepojenia s inými reproduktormi a zariadeniami a jednoduché nastavovanie a ovládanie zo smartfónu pomocou aplikácie Google Home.

Prekvapujúco plný zvuk

Prevedenie samotného boxu a osadenie meničmi je u novej verzie rovnaké, ako u pôvodného The Three. Dvojpásmový stereosystém používa dva výškové meniče s priemerom 57,15 mm, 133,4 mm basový menič s vysokým zdvihom a dva pasívne žiariče s rovnakým priemerom. Zosilňovač dokáže hrať s trvalým výkonom 60 W pri celkovom harmonickom skreslení menej ako 1% a v špičkách potiahne až 80 W.

Zdroj | Klipsch

Vďaka tomu pohodlne ozvučí bežnú obytnú miestnosť aj pri počúvaní moderných hudobných štýlov s razantnejšími basovými pasážami. Frekvenčná odozva 45 Hz až 20 kHz (pre pokles o 3 dB) garantuje, že The Three WGA spoľahlivo uhrá aj náročnejšie hudobné detaily z audio súborov vo vysokom rozlíšení.

Pozrite si

Devialet miniaturizoval svoj „mimozemský“ Phantom. Reactor bude aj lacnejší

Keďže sme pri jeho uvedení testovali aj pôvodnú verziu, nebol pre nás zvukový prejav The Three WGA veľkým prekvapením. Opäť sme mohli s uspokojením konštatovať, že Klipsch sa v konštrukcii reproduktorov vyzná. V tomto prípade je výsledkom akustický výkon 106 dB vo vzdialenosti 0,5 m a plný, teplo zafarbený zvuk, ktorý by ste od zariadenia rozmerov 34,82 x 17,78 x 20,3 cm (Š x V x H) nečakali.

Overili sme si to na klavírnej klasike Chopinových skladieb v podaní Rachmaninova, aj na reggae nakladačkách UB 40, či jazzových mixoch internetového rádia SwissJazz.

Pochopiteľne, zvuk z kompaktného systému s výkonom 60 W sa nevyrovná podlahovým trojpásmovkám, alebo domácemu kinu so subwooferom. Ale tento streamovací systém od Klipschu sa nemusí hanbiť ani pri rockových skladbách, ani pri symfonickej hudbe. Celkovo môžeme konštatovať, že The Three with Google Assistant je jedným z najvyváženejších bezdrôtových reproduktorov, aké na trhu nájdete a hodí sa na kompletný rozsah domáceho posluchu. Kvalite zodpovedá aj cena 480 €, no stále je to len polovica sumy za najlacnejší Devialet Phantom Reactor (990 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.