Reklama

Reklamy na iPhone? Apple ich čoskoro rozšíri do ďalších aplikácií

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Toto rozhodne nie je dobrá správa pre používateľov iPhonov a iPadov. Spoločnosť Apple sa totiž chystá rozšíriť reklamy do nových oblastí práve na týchto zariadeniach, pričom hľadá svoj ďalší veľký zdroj príjmov.

Minulý rok Apple spustil funkciu s názvom App Tracking Transparency (ATT), ktorá umožňuje používateľom rozhodnúť sa, či ich aplikácie môžu sledovať naprieč inými aplikáciami a webovými stránkami.

Ide o kľúčový spôsob, ako môžu marketéri zhromažďovať údaje a následne zobrazovať relevantnejšie reklamy. Používatelia by mali mať možnosť vybrať si, či chcú byť sledovaní.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 užitočné drobností v iOS 16, ktoré vám spríjemnia život

Spoločnosti ako Meta alebo Snap tvrdili, že stratili miliardy dolárov v dôsledku zmien spoločnosti Apple a aj menší vývojári tiež tvrdia, že táto funkcia zmenila ich podnikanie. Marketing Apple aktuálne pozostáva z reklám v aplikáciách Správy a Akcie, ako aj v App Store, kde má tiež reklamy vo vyhľadávaní podobné Google. Nedávno Apple vložil reklamu do TV+, ktorá súvisela s baseballom.

Časť príjmov z reklám z karty Dnes v aplikácii Správy ide vydavateľom, ale nie je jasné koľko. Apple tiež umožňuje vydavateľom inzerovať vo svojich príbehoch a ponechať si veľkú väčšinu týchto peňazí. Reklamný systém Apple používa údaje zo svojich ďalších služieb a vášho Apple ID na rozhodovanie o tom, ktoré reklamy sa majú zobrazovať.

Zdroj | Apple

Funkciu prispôsobenia reklám môžete a spoločnosť tvrdí, že 78 % používateľov systému iOS 15 to tak aj urobilo. Systém však bude stále využívať údaje, ako je identita vášho operátora, typ zariadenia a to, čo čítate. Apple sa vždy prezentoval tým, že je špička na trhu, čo sa týka ochrany súkromia a bezpečnosti. Uvidíme ako to bude, keď nasadí oveľa väčšie množstvo reklám.

Hovorí sa o tom, že Apple časom rozšíri reklamy vo vyhľadávaní aj v aplikácii Mapy a pravdepodobne aj do Apple Knihy a Apple Podcastov. Aj platforma TV+ by mohla generovať viac reklamy na viacerých úrovniach. V knihách a podcastoch by vydavatelia mohli platiť za svoje dielo, aby sa zobrazovalo vyššie vo výsledkoch alebo v reklamách umiestnených v aplikáciách.

Niečo podobné už má na svojich smartfónoch výrobcovia Xiaomi, Redmi a POCO, ktoré v systéme zobrazujú rôzne tipy reklám. My sme vám však pripravili návod, ako tieto otravne reklamy v nadstavbe MIUI vypnúť.

Pozrite si

Toto je návod, ako vypnúť otravné reklamy v smartfónoch Xiaomi, Redmi a POCO

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.