Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 9.8.2022

3 užitočné drobností v iOS 16, ktoré vám spríjemnia život

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ani sa nenazdáme a na svete bude plná verzia iOS 16. Podľa najnovších únikov to má byť už 6. septembra. Apple aktuálne pracuje na vyladení systému a hľadaní chýb. Včera bola uvoľnená 5. beta verzia iOS 16, ktorá prináša niekoľko vítaných noviniek.

Apple aktualizoval ikonu batérie na iPhonoch s Face ID. Konečne sa tak dočkáme zobrazenia presného percenta kapacity batérie, nie len málo hovoriacu úroveň stavu batérie. Nový indikátor batérie bude dostupný na modeloch iPhone 12 a iPhone 13 a iPhone X a ‌iPhone‌ XS. Túto funkciu nedostanú 5,4″ iPhony mini.

Zdroj | 9to5mac
Obsah pokračuje pod reklamou

Percento batérie bude možné zapnúť a vypnúť v aplikácii Nastavenia > Batéria. Na prvý pohľad sa to nezdá a majitelia Androidov môžno nechápavo krútia hlavou, ale celkom určite pôjde o jednu z najpoužívanejších noviniek v iOS, čakalo sa na ňu od roku 2018.

Pozrite si

Ako si nainštalovať verejnú beta verziu iOS 16?

Ďalšou zo zmien je nové zvukové upozornenie, ktoré používa aplikácia Find My, keď používatelia „pingnú“ na stratený iPhone alebo iPad. Nové iOS 16 beta 5 prinieslo zvukové upozornenie pre appku Find My, ktoré sa teraz namiesto nepekného zvuku podobná na moderný vyzváňací tón. Kto má nainštalovanú najnovšiu beta verziu, môže si vypočuť nové zvukové upozornenie pingnutím na iPhone alebo iPad cez aplikáciu Find My alebo spárované hodinky Apple Watch.

Poslednú užitočnú funkciu využijete pri screenshotoch. Keď urobíte v novom iOS snímku obrazovky, uvidíte praktickú možnosť Kopírovať a odstrániť túto snímku. Nová možnosť sa zobrazí v prípade, že urobíte screenshot, klepnite na ukážku v ľavom dolnom rohu a potom klepnite na Hotovo. Doteraz táto ponuka obsahovala možnosti ukladania do Rýchlej poznámky, ukladania do aplikácie Súbory, odstraňovania a ukladania na fotografie.

Nová funkcia uľahčí vytvorenie snímky obrazovky a jej bleskurýchle vloženie do schránky. Takto môžete získaný obrázok prilepiť tam, kde potrebujete, napríklad do e-mailu či iMessage. Praktické je, že sa vám nezahltí vaša knižnica fotografií screenshotmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.