Serial Cleaner – upratovanie po mafii môže byť v celku zábavné

ZDROJ | iFun4allSerial Cleaner

Ak ste v sérii hier Hitman za sebou nenechávali žiadne stopy, v hre Serial Cleaner máte možnosť využiť túto vlastnosť naplno.

Naše hodnotenie

79%
0 100

Výhody

  • umelecké grafické spracovanie
  • atmosféra
  • zábavná hrateľnosť

Nevýhody

  • nedotiahnuté herné mechanizmy
  • skorá repetetívnosť

Jednou vetou

V umeleckom grafickom spracovaní v hre Serial Cleaner sa vžijete do roly Boba, ktorého prácou je čo najrýchlejšie zbaviť sa dôkazov po vraždách vykonaných jeho klientmi bez toho, aby bol odhalený.

Populárna herná séria Hitman si získala hráčov po celom svete svojou jedinečnou hratelnosťou a komplexným stealth systémom. Ak ste však v každom leveli chceli získať čo najvyššie hodnotenie, museli ste myslieť aj na „upratovanie“, nielen na presnú streľbu či efektívne zakrádanie.

Nezávislé štúdio iFun4All sa zameralo práve na „upratovanie“ a zbavenie sa dôkazov po úspešnom splnení kontraktu. Zaujímavá hra Serial Cleaner zasadená do 70-tych rokov v Spojených štátoch bola vydaná na počítače a na súčasnú generáciu konzol ešte len nedávno.

https://youtu.be/z-x7MIjp9tg

Hru som si vyskúšal vďaka úspešnému programu ID@XBOX, ktorý ešte len nedávno oslavoval 500 vydaných indie hier na platformu Xbox One a Windows. Práve tento program umožňuje nádejným vývojárom ukázať svetu svoj niekedy až prvotriedny projekt, ktorý môže dosahovať kvality titulu Inside.

Serial Cleaner ma na prvý pohľad zaujal pastelovými farbami, teda umeleckým grafickým spracovaním minulých rokov zasadených do Spojených štátov.

Pozrite si10 najlepších adventúr za posledné tri roky pre PC, Xbox a PlayStation

Serial Cleaner

Hlavný hrdina Bob „The Cleaner“ Leaner žije so svojou matkou vo väčšom dome s terasou, grilom a dni trávi prevažne s novinami v rukách. Keď mu však zazvoní telefón, stereotypný život sa mu razom zmení a hneď nastupuje do svojho červeného auta.

Keďže je nútený splatiť svoje dlhy mafii, nemá inú možnosť ako po nich upratať miesto činu, aby sa nik nedozvedel, kto skutočne za viacnásobnou vraždou stál.

Prvé levely som zvládol bez väčších problémov, keďže preniesť zopár tiel do kufra auta nebolo ťažké. No postupne som bol nútený špecifickým vysávačom vyčistiť podlahy od krvi a pritom dávať pozor na väčší počet policajtov.

Pozrite si8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

Serial Cleaner

Tí sa delia na zopár typov. Prví sú výrazne nad odporúčanou hodnotou BMI, druhí, čo obľubujú poriadne sladké šišky alebo ďalší, ktorí okamžite píšťalkou zavolajú svojich kolegov. Pred niektorými sa mi podarilo bez väčších ťažkostí ukryť v skrini či v krabici, no tí rýchlejší ma okamžite chytili a upratovanie sa začalo odznova.

Práve počas naháňania a skrývania som si uvedomil, že takzvaný stealth systém nie je úplne doladený. Aj keď policajt vyslovene videl, že som sa pred ním skryl do neďalekej skrine, vôbec ho to netrápilo a zostal v šoku, kde som sa stratil.

Serial Cleaner

Na druhej strane ma to však aj párkrát zachránilo. Nemôžem nespomenúť, že pri náročnejších leveloch je po chytení policajtom nutné začať úplne od začiatku.

Približne v 5-6 leveli (približne 2 hodiny herného času) z celkového počtu 20 som si viackrát prehliadol celú mapu vďaka Cleaner sense a neraz prehodnotil postup. Niekedy mi hra poskytla zaujímavé možnosti aj vďaka variabilite prostredí a pohyblivým či zvukovým objektom, ktoré odviedli pozornosť strážnikov.

Serial Cleaner

Nevyhol som sa však aj zaseknutiam o rôzne objekty, ktoré splývali s okolím či chyteniam v dôsledku skorého či neskorého stlačenia vyžadovaného tlačidla na zdvihnutie či položenie mŕtvoly.

Okrem základných 20 levelov máte možnosť získať prístup aj k bonusovým misiám, ktoré ešte o niečo predlžujú hernú dobu. Okrem toho sa mi podarilo nájsť aj zopár módnych katalógov, ktoré mi umožnili zmenu oblečenia. Chýbala mi však väčšia rôznorodosť misií. Cieľ ostával stále ten istý, no čiastočne sa dajú zmeniť parametre hrania vďaka módom.

Pozrite siForza Horizon 3: Hot Wheels – návrat do detstva vo veľkom štýle

Serial Cleaner

Tie mi dovolili ešte zvýšiť obtiažnosť už aj tak náročných levelov. Pre vášnivých hráčov a tých, čo chcú získať všetky trofeje / achievementy, to môže predstavovať niekoľko ďalších hodín k hernej dobe.

https://youtu.be/ldVPKqNqVa0

Serial Cleaner ako jedna z mnohých indie hier, no jedinečná svojím cieľom, má zopár nedostatkov, ktoré sa tykajú nedotiahnutého stealth mechanizmu či monotónnosti, no vo veľkej miere to prevažuje vhodne zvolená hudba, jednoduché ovládanie, príjemné grafické spracovanie a priaznivá cena na úrovni 15€.

Komentáre k článku