Reklama

8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

8 najlepších RPG
Zdroj | TheWitcher.com
Marek Hudák
8 najlepších RPG
Zdroj | TheWitcher.com
Zdroj | TheWitcher.com

Máte dostatok voľného času, no neviete, akú hru by ste si mali zahrať? Inšpirujte sa naším výberom 8 najlepších RPG hier súčasnosti. Rezervujte si ale desiatky voľných hodín.

Herný trh je čoraz viac pestrejší aj zásluhou nezávislých vývojárov a populárnych remaster edícií. Niektoré sú kvalitnejšie, niektoré niektoré zas menej kvalitné. Za zmienku stojí podarený The Last of Us a Call of Duty: Modern Warfare.

Už čoskoro možno aj do vašej digitálnej knižnice zavíta jedna z očakávaných hier tejto jari, medzi ktorou je aj RPG titul Mass Effect: Andromeda. Nechýba ani exkluzívny titul Horizon Zero Dawn pre konzoly Sony PlayStation 4 a Pro.

Dnes sa ale pozrieme na hádam najlepšie takzvané role-playing hry, v ktorých prevezmete rolu jedného hrdinu/ky, ktorého si postupne hraním vylepšujete a zároveň tvoríte príbeh. Ten je v mnohých nových hrách už možné aj významne ovplyvniť a dospieť k rozličným koncom.

Zarytí fanúšikovia žánru vo výbere nenájdu pravdepodobne hry zo svojho detstva, keďže naša osmička je tvorená hernými titulmi vydanými najneskôr v roku 2014.

Dragon Age: Inquisition

Prvá Dragon Age hra vyšla už v roku 2009 na platformy PlayStation 3, Xbox 360, Windows a macOS, na ktorých si hra získal pomerne vysoké hodnotenia.

Posledné pokračovania s názvom Dragon Age: Inquisition vydané aj na starú generáciu konzol si vo svete odnieslo hodnotenie siahajúce až k 90 bodom.

Hra si získala hráčov nadpriemerne dlhou hernou dobou (desiatky hodín), príjemným grafickým spracovaním či akčným a taktickým súbojovým systémom. Ak máte predplatenú službu EA Access na konzole Xbox One alebo Origin Access na počítači, hru nájdete v komplexnej ponuke služby.

Dark Souls 3

Herná séria, ktorá vás jednoznačne naučí byť dôsledným hráčom, ktorý si bude vážiť každý jeden checkpoint. Hovorí sa, že v hre sa ukazovateľ počtu úmrtí po dokončení kampane zastaví až na čísle siahajúcom k tisícovej hranici. Samozrejme skúsení hráči zopár stoviek ušetria.

Pozrite si

8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

Ako to už býva zvykom, náročnosť hry sa považuje v tomto prípade za výhodu, nechýba však ani slušný RPG systém, voľnosť a prepracované prostredie. Hráčov predchádzajúcich dielov môže odradiť už iba vyčerpaný koncept.

Fallout 4

Postapokalyptický svet sa po piatich rokoch od vydania titulu Fallout: New Vegas vrátil na monitory počítačov. Nechýbali ani konzoly súčasnej generácie.

Vývojári zo štúdia Bethesda zaujali fanúšikov pestrým svetom s množstvom obsahu spojeným s klasickým čiernym humorom známym z predchádzajúcich dielov a prepracovaným systémom výstavby základní.

Na túto hru si je nutné vymedziť skutočne dostatok času a predovšetkým venovať jej väčšiu pozornosť v začiatkoch v dôsledku jej komplexnosti.

Zaklínač 3: Divoký Hon

Minuloročné RPGečko od poľských vývojárov zo štúdia CD Projekt RED by ste si nemali nechať ujsť. Priemerné hodnotenie prekračuje hranicu 90 bodov, čo nasvedčuje skutočne vydarenému titulu.

Ako je zvykom u hier žánru RPG, prepracovaný svet je základným stavebným kameňom. Za zmienku stoji aj vydarený český preklad, romantické a milostné scény a množstvo bezplatného DLC obsahu. Avšak aj ten platený stojí za zváženie.

Divinity: Original Sin Enhanced Edition

Rozšírená verzia RPG hry z roku 2014 prišla koncom predminulých Vianoc aj na konzoly súčasnej generácie, na ktorých ponúkla hráčom online kooperáciu a hru na rozdelenej obrazovke (dynamicky), nové herné módy, podporu 4K UHD rozlíšenia na PC a mnoho ďalšieho.

Pozrite si

9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

Okrem toho sa môžete tešiť na široké možnosti úprav postavy, rozsiahly svet a prepracovaný RPG systém známy zo starých čias.

Deus Ex: Mankind Divided

Druhé pokračovanie obnovnej značky od vývojárov zo štúdia Square Enix sa po takmer šiestich rokoch vrátilo na obrazovky. Zaujímavosťou je, že práve do neďalekého hlavného mesta susedov z Česka.

Praha sa podarila grafikom spracovať do podoby futuristického mesta naozaj bravúrne. Aj vďaka nej hru zdobí skvelá atmosféra.

Za zmienku stojí predovšetkým možnosť rozhodovania sa prostredníctvom dialógov, čím je možné hru ukončiť rôznymi situáciami. Samozrejmosťou sú vedľajšie úlohy a vylepšenia postavy.

Pillars of Eternity

Vývojárske štúdio Obsidian Entertainment ako správny fanúšik RPG žánru určite poznáte. Tvorcovia stoja za hrami ako napríklad Star Wars: Knights of The Old Republic II a Fallout: New Vegas. Očividne ich stále práca baví, čomu nasvedčuje ich ďalší titul.

Pillars of Eternity je však iba pre PC hráčov, ktorí si užijú bohatý obsah na desiatky hodín, komplexné dialógy ovplyvňujúce vývoj hry, vylepšenia vlastného hradu a profesionálny dabing.

Bloodborne

Už takmer dvojročná exkluzivita pre konzolu Sony Playstation 4 má stále čo ponúknuť. Ak vás nebaví spomínaný Dark Souls 3 alebo ste ho už prešli na všetkých obtiažnostiach, titul Bloodborne by mohol byť ďalšou hrou na vašom zozname.

Pozrite si

Top 10 hier ako ideálny darček pre každého hráča

https://www.youtube.com/watch?v=dFU_ZInBbBo

Japonské vývojárske štúdiou From Software sa zameralo aj na online kooperáciu a súbojov hráčov medzi sebou (PvP), no tiež na vysokú obtiažnosť, zmysluplný RPG systém, množstvo typov nepriateľov a súboje s nimi.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom pripomeniete už zabudnuté herné tituly.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.