Philips 55POS9002/12 – túto telku budete chcieť

OLED technológiu Philips síce nakupuje, ale keď k nej pridá svoje vychytávky, razom máte televízor, ako nikto iný.

Naše hodnotenie

98%
0 100

Výhody

  • funkcia Ambilight
  • OLED panel
  • Android TV + QWERTY ovládač

Nevýhody

  • nevýrazný zvuk
  • chýba väčšia uhlopriečka

Jednou vetou

Philips Séria 9002 vďaka OLED ponúkne špičkový obraz, má použiteľné Smart funkcie vďaka Android TV a poteší aj 3-stranný Ambilight.

Túto telku chcem! Povedal som si po prvom dni od rozbalenia tohtoročnej novinky Philips, ktorá prináša OLED panel za dostupnú cenu. Ak si pamätáte úvod mojej recenzie z minulého čísla na model 55PUS7502, bola by to iná káva, ak by som najskôr rozbalil práve 9002-ku.

https://www.youtube.com/watch?v=EcyOK8rvldE

Špičkový procesor P5 na vylepšenie obrazu pomocou viacerých algoritmov, najmä čo sa týka ostrosti farieb či kontrastu, sa tu totiž skĺbil s výhodami OLED technológie. Nemohlo to dopadnúť inak, ako s WOW efektom. Žiarivé farby, prirodzené odtiene a dokonalá čierna, jednoducho pri takejto čistote obrazu si rozdiel všimne aj úplný laik.

recenziaPhilips 55PUS7502/12 – keď Ambilight stále baví

Výhodou OLED technológie je, že každý pixel panela produkuje svetlo i farby. Ak má zobraziť čiernu, jednoducho je pixel vypnutý a nevyžaruje žiadne svetlo. Ak si pozriete kvalitné Ultra HD video, v lepšom prípade film aj s vysokým dynamickým rozsahom (HDR), pochopíte, na aký vrchol sme sa dnes v možnosti zobrazenia obrazu dostali.

Pozrite siPhilips 9002 – Ultra HD OLED telka s Android 6.0

Novinka však ponúkne aj pokročilú korekciu zdroja obrazu a jeho šumu, a tak aj z horšej kvality dostanete obraz, na aký bude radosť sa pozerať. O čo najlepší výsledný obraz sa starajú aj technológie ako Detail Meter, Detail enhancer či Sharpness Meter.

Nie, tu nemám žiadne výhrady, takýto televízor vám bude slúžiť niekoľko rokov. Škoda len, že sa neponúka aj vo väčšej ako 55-palcovej uhlopriečke.

A teraz sa budem možno opakovať, ale keď takýto panel spojíte s Ambilight, dostanete kombináciu, akú nenájdete u žiadnej konkurencie. Moje deti Ambilight milujú, na testovanom televízore sme si užívali aj rôzne dynamické režimy tejto svetelnej technológie reagujúce na prehrávaný zvuk.

Apropo, zvuk je asi jediné, na čo neviem novým Philips televízorom prísť na chuť. Beriem, že ak chcem poriadne audio, mám si ho k TV dokúpiť, ale vzhľadom na vstavaný extrémne veľký reproduktor v zadnej časti by som čakal prirodzenejší zvuk. Ten aktuálny je akýsi „plechový“ s chýbajúcou basovou zložkou, čo pocítite najviac napríklad pri pozeraní hudobných staníc.

Pozrite siPhilips 65” OLED 9 Series – nová vlajková loď s OLED panelom a TV P5 procesorom

Opäť však, ako obohraná gramofónová platňa, pochválim QWERTY klávesnicu v zadnej časti diaľkového ovládača. Pomáha vám pri zadávaní dlhších znakov napríklad v aplikácii YouTube alebo pri internetovom prehliadači či pri registrácii do rôznych účtov. Napríklad aj do účtu Google, keďže základ Smart funkcií tvorí Android vo verzii 6.0.

Mikrofón na diaľkovom ovládaní s QWERTY klávesnicou zozadu si obľúbite. Rozpoznáva hlas priam dokonale, áno, aj slovenčinu.

Teraz som si však veľmi obľúbil aj vyhľadávanie pomocou hlasu, stačí na diaľkovom ovládaní stlačiť tlačidlo mikrofónu a povedať, čo chcete. Slovenčine systém rozumie výborne, až natoľko, že ak hovoríte anglicky, snaží sa prízvuku priradiť skôr slovenské slová, čo je niekedy na škodu. Pozitívom je aj tlačidlo NETFLIX priamo na diaľkovom ovládači.

Philips Séria 9002 je televízor, ktorý plní očakávania súčasnej doby. Vďaka OLED ponúkne špičkový obraz, má použiteľné Smart funkcie vďaka Android TV, poteší vás 3-stranným Ambilightom a navyše, aj cena je dobrá. Kúpite ho za 1 999 €. Právom si vyslúžil ocenenie TIP ČÍSLA časopisu TECHBOX 12/2017 – 01/2018.

ZdrojČasopis TECHBOX 12/2017 – 01/2018

Komentáre k článku