Reklama

Philips 9002 - Ultra HD OLED telka s Android 6.0

Zdroj | Philips
Števo Porubský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

TP Vision, výrobca televízorov Philips pred malou chvíľou v Madride predstavil najnovšie modely na tento rok. Medzi nimi sa objavila aj vlajková loď, model 55POS9002 s OLED panelom a Android 6.0.

Pozrite si

Philips 55POS9002/12 – túto telku budete chcieť

Kým sa prvý OLED Ultra HD TV od Philipsu ešte ani nedostal na trh, výrobca predstavuje už ďalší model s ešte lepšími parametrami.

Pozrite si

Philips 901F – prvá OLED telka s Ambilight podsvietením

Nový Philips 9002 ponúkne rovnaký 55-palcový panel typu OLED, ktorý má Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px). Aj tento model pokrýva 99% DCI-P3 spektra. Svetelnosť panela TP Vision udáva na 750 nitov, čo je síce menej, ako konkurenčné vlajkové lode, ale stále je to výrazne nad hranicou bežných panelov.

Novinkou je procesor P5, ktorý má byť o 25% výkonnejší, ako jeho predchodca Pixel Precise Ultra HD Engine. Celkovo výrobca hovorí o 50% náraste výkonu pri generovaní ostrosti, farieb, kontrastu či korekcií zdroja obrazu.

Procesor P5 má pokročilú korekciu šumu s názvom Mosquito NR, ktorá má výrazne zlepšiť zdrojový obraz bez toho, aby ho rozmazala.

Taktiež má vylepšovať klasické 8-bitové videá, ktoré by sa mali kvalitou obrazu približovať 14-bitovým videám. O čo najlepší výsledný obraz sa budú starať aj technológie ako Detail Meter, Detail enhancerči Sharpness Meter.

Samozrejmosťou je podpora HDR (HDR10, HLG). Operačným systémom je Android vo verzii 6.0. Ani 9002-ke nechýba 3-stranný Ambilight pre vizuálne rozšírenie obrazu.

Bližšie parametre výrobca zatiaľ nepredstavil. Rovnako nepoznáme ani jeho cenu či dostupnosť. O ďalších informáciách vás budeme určite ešte informovať.

Zdroj | Philips
Zdroj | Philips
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.