Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Razer Raiju a Nacon Revolution Pro - nové ovládače pre PlayStation 4

Razer Raiju a Nacon Revolution Pro - nové ovládače pre PlayStation 4
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Razer Raiju a Nacon Revolution Pro - nové ovládače pre PlayStation 4
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Najpredávanejšia herná konzola súčasnosti, PlayStation 4, dostáva nové herné ovládače. Sony oznámila dva kúsky od firiem tretích strán – Razer Raiju a Nacon Revolution Pro.

Razer Raiju

Ovládač určený pre priaznivcov eŠportov. Z funkcií pribudlo ultra-rýchle zameriavanie pri hraní strieľačiek. Nechýba možnosť si prednastaviť dva herné režimy a medzi nimi si slobodne prepínať. Pre pripojenie headsetu na ovládači nájdete 3,5 mm jack.

Ak sa vám nepáči materiál analogu, môžete si ho jednoducho vymeniť, alebo odstrániť. Materiál je však špeciálna protišmyková guma, ktorá vás nesklame ani pri náročnejšom hraní.

Zdroj | Sony

Ovládač je samozrejme kompatibilný so všetkými konzolami PlayStation 4. Razer Raiju dizajnovo trochu pripomína ten od Xboxu, no zaujímavosťou je spodná lišta s nástrojmi.

Zdroj | Sony
Pozrite si

PlayStation 4 Pro – konzolový medzičlánok s podporou Ultra HD

Nacon Revolution Pro

Rovnako ako predchádzajúci ovládač, je ten od Naconu zameraný na turnaje v eŠportoch. Presnosť a pohodlnosť analogov je jednou z podmienok tohto ovládača.

Zdroj | Sony

Štyri tlačidlá na ovládači si môžete prispôsobiť podľa seba, ako tzv. osobné skratky. Narozdiel od predchodcu podporujú až štyri prispôsobiteľné módy, medzi ktorými si môžete kedykoľvek prepínať. Nastaviť si ich však musíte cez počítač.

Inováciou je tiež nastaviteľná hmotnosť ovládača, ktorú si viete upravovať podľa vašich želaní a pohodlia pri hraní.

Zdroj | Sony
Pozrite si

ZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Rozdielom oproti klasickému Dualshocku 4 a Raiju sú tiež šípky, tzv. D-pad. Ten budete môcť posúvať až ôsmimi smermi, oproti klasickým štyrom.

DIzajnovo sa nám asi viac páči skôr prvý zmienený ovádač, no vieme, že aj Nacon Revolution Pro si nájde svojich záujemcov, keďže rozloženie tlačidiel je ako pri Xboxe a zároveň ponúka väčšiu slobodu pri prispôsobovaní.

Na pultoch obchodov by sa mali ovládače objaviť ešte tento rok. Sony tieto dva ovládače oznámila ako exkluzívne licencované produkty od firiem tretích strán. Jedinou neznámou zatiaľ ostáva finálna cena.

Pozrite si

Microsoft predstavil nový ovládač pre Xbox

Zdroj