Reklama

PlayStation 4 Pro - konzolový medzičlánok s podporou Ultra HD

Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Krátka konferencia Sony Meeting 2016 je za nami a nový lineup očakávaných konzol bol oficiálne oznámený a predstavený. Tešiť sa tak môžete na chudšiu PlayStation 4 Slim a vylepšené PlayStation 4 Pro s podporou 4K Ultra HD.

PlayStation 4 Pro prinesie podporu pre 4K Ultra HD obraz, rovnako ako podporu pre HDR herné zážitky. Výhodou však je, že podpora HDR príde pre všetkých používateľov PS4 a to formou bezplatnej aktualizácie už budúci týždeň. HDR hry si tak môže užiť viac ako 40 miliónov vlastníkov PlayStation 4.

Pozrite si

Sony PlayStation VR: cenovo dostupná virtuálna realita

Nová PlayStation 4 Pro prešla aj nemalým redizajnom, ktorý zaujme najmä logom PlayStation umiestneným v strede konzoly.

Pribudla podpora pre Wi-Fi signál v pásme 5 GHz. Po grafickej stránke nechýba nová karta Radeon s výkonom 4,2 teraflopov a 8 GB GDDR5 RAM. Základ procesora tvorí osemjadro AMD „Jaguar“.

Pre lepšiu konektivitu navyše pribudne novej konzole tretí USB port. K novému PlayStationu 4 Pro dostanete navyše trochu pozmenený DualShock 4 ovládač, ktorý bude doplnený o LED indikátor na vrchnej strane.

Zdroj | Sony

Sony na konferencii ukázala niekoľko záberov z ich nových očakávaných hier, ale aj z tých čo už vyšli a to v HDR a 4K Ultra HD rozlíšení a zábery vyzerajú naozaj parádne. Pozrieť si ich môžete na konci článku.

Pozrite si

Sony PlayStation 4 je na svete! Ponúkne extrémny výkon a cloudové hry

Na konferencii Sony bola potvrdená aj nová PlayStation 4 Slim konzola. Tá bude zmenšená, odľahčená a dizajnovo jemne zmenená po vzore PS4 Pro, no myslím si, že skôr k horšiemu.

Nová chudá verzia PS4 sa môže pochváliť 34% poklesom spotreby energie v porovnaní s pôvodnou PlayStation 4.

Zvláštne je, že konzola sa bude pravdepodobne predávať iba v čiernej farbe, keďže biely kus nebol ani ukázaný.

Čo sa týka pamäťovej kapacity, predávať sa budú dve varianty – 500 GB a 1 TB, v podstate tak ako do teraz.

Pôvodná PlayStation 4 konzola vyzerala o dosť luxusnejšie a krajšie. PlayStation 4 Slim sa bude predávať za 299 euro už od 15. septembra.

Zdroj | Sony

 

Pre porovnanie si môžete pozrieť pôvodnú konzolu PlayStation 4. Rozdielom je napríklad absencia lesklého povrchu na novej PS4 Slim, čím získava trochu lacný vzhľad.

Konferencia priniesla hlavne novinky ohľadne nového PS4 Pro, na ktorého názve sa pomýlili hneď dvaja prednášajúci.

Pozrite si

Sony na E3 nové PlayStation nepredstavila, stavila však na VR

Fanúšikov Netflixu poteší podpora 4K Ultra HD na PlayStation 4 Pro pre ich populárne seriály, ako nová séria životopisného seriálu Narcos, alebo Luke Cage. Rovnako to platí aj pre obsah na YouTube.

Zdroj | Sony

Ak budete chcieť nový PlayStation 4 Pro pod stromček na tohtoročné Vianoce, pripravte si 399 euro. PlayStation 4 Pro sa bude dať kúpiť už 10. novembra.

Medzi podporované hry pre PlayStation 4 Pro bude patriť napríklad nový Spiderman, Horizon Zero Dawn, For Honor, Mass Effect Andromeda, Days Gone a dokonca aj už vydaný úžasný Uncharted 4, ktorý už teraz vyzerá graficky super a to ešte dostane HDR podporu.

Kúpu PlayStation 4 Pro však dobre zvážte, keďže 4K Ultra HD rozlíšenie nepodporujú všetky televízie. Výhodou však bude väčší výkon a lepšia podpora pre PlayStation VR. Zároveň si lepší obraz budete môcť vychutnať aj na HD TV.

Uvidíme ako odpovie Microsoft so svojou očakávanou konzolou Project Scorpio.

https://www.youtube.com/watch?v=hY5cbou-WY8

https://www.youtube.com/watch?v=CRBlWc-ApUI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.