Puma Fit Intelligence – optimalizovanie vášho výkonu

ZDROJ | Puma

Nie je trochu paradoxom dávať teniskám prívlastok inteligentné, keď nám v konečnom dôsledku vezmú inteligenciu, alebo lepšie povedané zručnosť a jemnú motoriku, ktorá bola základom pre vznik homo sapiens?

Pred troma týždňami sme písali o Nike a jej teniskách Adapt BB. Ako vidieť, ani Puma neostáva pozadu a ukázala nám samošnurovacie tenisky.

Puma má pritom na konte niekoľko prvenstiev s technologickými novinkami. V roku 1968 sa stala prvým výrobcom športovej obuvi, ktorá použila namiesto šnúrky suchý zips. V roku 1986 ako prvá umiestnila do tenisky počítač a v roku 2016 prvá spoločnosť, ktorá predstavila bezdrôtovo pripojiteľnú adaptívnu obuv AutoDisc, z ktorej vychádza aj táto novinka.

https://youtu.be/nU-XDVyYqMs

Po troch rokoch vývoja nám Puma predstavuje ďalšiu vychytávku, tenisky Fit Intelligence. Technológia v týchto teniskách má slúžiť na automatizovanie a optimalizovanie výkonu. Prvý funkčný model je určený na tréning a ľahký beh.

Vytvorili sme produkt hovoriaci o budúcnosti športu, ktorý je v pohybe. Je rýchly a stále sa mení.

Charles Johnson, globálny riaditeľ inovácií Puma

ZDROJ | Puma

Pozrite siNike Adapt BB – šnúrky za vás zaviaže váš iPhone

Mikropočítač sa postará o potrebné výpočty a nastavenia tenisiek. Jediné, čo musí športovec urobiť je ich „zašnurovanie“. V tomto prípade to urobí posunutím prstom nahor alebo nadol na ovládacej ploche tenisiek.

ZDROJ | Puma

Šnurovanie sa dá ešte viac uľahčiť ovládaním pomocou aplikácie pre smartfóny (iOS a Android) ale aj pomocou Apple Watch. Oproti spomínaným Nike Adapat BB, ktoré sa automaticky zašnurujú, majiteľ Fit Intelligence musí túto činnosť urobiť sám.

Fit Intelligence majú na hornej strane motorček, ktorý nahrádza klasické šnurovanie. Motorček poháňa vymeniteľná batéria, ktorá sa nabíja na bezdrôtovej nabíjačke (štandard Qi), alebo vložením do nabíjacieho púzdra. Ich hmotnosť je 428 gramov.

ZDROJ | Puma

Puma Fit Intelligence sa majú začať predávať až na jar 2020 za 330 dolárov. Puma však ponúka možnosť zúčastniť sa beta testovania. Používatelia sa môžu zaregistrovať v programe FI Beta Test prostredníctvom aplikácie PUMATRAC, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Puma

ZdrojPuma

Komentáre k článku