Reklama

Nike Adapt BB – šnúrky za vás zaviaže váš iPhone

Zdroj | Nike
Stanislav Vinc
Zdroj | Nike
Zdroj | Nike

Nike sa nevzdáva svojho sna o samošnúrovacích teniskách známych z filmu Návrat do budúcnosti a preto prináša nové Nike Adapt BB, inteligentné basketbalové tenisky so samošnúrovacím systémom.

Nike Adapt BB obsahujú nový mechanický šnurovací systém, ktorý je možné ovládať pomocou hardvérových tlačidiel a tiež pomocou smartfónu s aplikáciou Nike Adapt. V topánkach je integrovaný plnohodnotný hardvér, ktorý bude Nike postupom času vylepšovať softvérovými aktualizáciami a pridávať tak topánkam nové funkcie.

Zdroj | Nike

Hráči basketbalu si môžu počas hry upravovať utiahnutie topánok manuálne, alebo nastaviť automatické uvoľňovanie a uťahovanie počas prestávok. Šnurovací systém má údajne silu na utiahnutie viac než 14 kilogramov, čo je zhruba sila rovnajúca sa štandardnej padákovej šnúre.

Zdroj | Nike

O napájanie hardvéru sa stará batéria s kapacitou 505 mAh, ktorá vydrží 10 až 20 dní na jedno nabitie. Nabíjanie prebieha cez veľkoplošnú bezdrôtovú podložku so štandardom Qi, na ktorej sa topánka nabije za zhruba tri hodiny.

Zdroj | Nike

Na americkom trhu by mali byť Nike Adapt BB dostupné od 17. februára za 350 dolárov, čo je vzhľadom na pokročilú technológiu a priemernú cenu topánok Nike celkom prijateľná suma.

Pozrite si

Digitálnu sprchu U by Moen už môžete ovládať aj pomocou hlasu

Z trochu iného súdka sú nové tenisky Nike Air Max 1 Golf, ktoré spájajú svoj názov s dizajnom tak, ako žiadne iné tenisky predtým. Trávnikové tenisky ozvláštnia hráčov PGA Tour, no dostupné budú aj v predaji za 140 dolárov. Dátum vydania je zatiaľ neznámy.

Zdroj | Nike

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.