Reklama

Prvé inteligentné hodiny s čipestom Snapdragon Wear 3100 prichádzajú

Zdroj | Qualcomm
Richard Pliešovský
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Známy výrobca čipov Qualcomm už dávnejšie avizoval príchod procesoru, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre inteligentné hodinky. Nový čipset sa volá Snapdragon Wear 3100 a postupne tak nahradí svojho predchodcu Snapdragon Wear 2100. Prvé zariadenia s týmto procesorom prídu k zákazníkom od firiem Fossil Group, Montblanc a Louis Vuitton.

Pre nový Snapdragon Wear 3100 navrhol Qualcomm od základov novú platformu, ktorá už konečne nie je iba poupravený čipset pre smartfóny. Qualcomm prezradil, že pri vývoji tohoto procesoru sa zamýšľali nad tým, čím sa odlišujú inteligentné hodiny od smartfónov a podľa ich poznatkov skonštruovali Wear 3100.

Zdroj | Qualcomm

Qualcomm využíva v novom Snapdragon Wear základný štvorjadrový procesor, ktorý vychádza z koprocesoru QC1110. Toto nastavenie poskytuje energiu, keď sa hodiny aktívne používajú. Ďalšie jadro s extrémne nízkym výkonom, zaručí zníženie spotreby batérie, ak je zariadenie v pohotovostnom režime. Qualcomm hovorí, že tento koprocesor spotrebuje 20-krát menej energie oproti štandardnej čipovej sade, čo v praxi znamená veľké predĺženie výdrže batérie.

Qualcomm popri predstavení nového čipsetu oznámil, kto príde s hodinkami, ktoré už budú mať tento moderný procesor. Budú to módne firmy Fossil Group, Montblanc a Louis Vuitton.

Zdroj | Qualcomm

Fosill Group pozostáva z množstva módnych značiek, napríklad Michael Kors, Skagen a samozrejme Fosill. Všetky tieto menované predstavili hodinky bežiace na staršom procesore Wear 2100, no napriek tomu budú patriť medzi prvé, ktoré začnú vyrábať hodinky so Snapdragon Wear 3100. Mali by to vraj stihnúť do zimných prázdnin.

Pozrite si

Spoločnosť Fossil ukázala štvrtú generáciu inteligentných hodín

Zdroj | Montblac

Montblanc je výrobca luxusných predmetov, okrem hodiniek vyrába aj známe perá. V máji 2017 predstavil prvé inteligentné hodinky Montblanc Summit, po ktorých prišila druhá generácia. Ďaší model bude už s novým čipsetom Wear 3100. Hodinky majú byť unisex – určené sú pre ženy aj mužov, ktorí radi cestujú a venujú sa fitness.

https://youtu.be/LEVquHczgTo

Louis Vuitton začal svoj biznis so svojimi múdrymi hodinkami v roku 2017. Jeho model Louis Vuitton Tambour Horizon sa predával od 2 450 dolárov. Teraz sa firma pripravuje na novú generáciu so Snapdragon Wear 3100, bližší dátum ale ani tu nie je zatiaľ známy.

Zdroj | Louis Vuitton

Spoločnosť Qualcomm neupresnila, kedy sa na trhu ukážu prvé hodinky s novým procesorom. Uviedla, že nová platforma je už vo veľkovýrobe, takže nebudeme musieť dlho čakať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.