Reklama

Spoločnosť Fossil ukázala štvrtú generáciu inteligentných hodín

Zdroj | Fossil
Richard Pliešovský
Zdroj | Fossil
Zdroj | Fossil

Americký výrobca Fossil predstavil svoju najnovšiu generáciu (až dvoch modelových radov) hodín, ktoré pracujú na operačnom systéme Android Wear – Fossil Q Venture HR a Q Explorist HR. Hodinky vyzerajú zaujímavo a rozhodne nepôsobia lacným dojmom.

Americká módna značka Fossil bola založená v roku 1984. Má teda slušne široké portfólio a okrem inteligentných hodiniek vyrába licencované výrobky pre také značky ako je Armani,  Karl Lagerfeld, Diesel a podobne. Nás však zaujímajú tie, v ktorých nehlučne tiká procesor.

Zdroj | Fossil

V poradí už štvrtá generácia múdrych hodiniek Fossil je rozdelená do dvoch modelových radov – Q Venture HR a Q Explorist HR. Odlišujú sa veľkosťou. Explorist majú priemer 45 mm, Venture sú menšie, s priemerom 40 mm. Ostatné parametre majú rovnaké.

Oproti tretej generácii múdrych hodiniek Fossil, nájdeme v tejto rade vstavaný GPS prijímač ale aj technológiu NFC, vďaka ktorej nimi môžu používatelia platiť v obchodoch pomocou služby Google Pay. Ďalej v nich pribudol snímač tepovej frekvencie a zlepšená vodotesnosť (3 ATM), s ktorými už môžu ich majitelia aj plávať.

Fossil štvrtej generácie Q Venture HR v prevedení Stainless Steel.

Pozrite si

Apple Watch Series 3 – ako vyzerajú nové hodinky vo vnútri?

Fossil štvrtej generácie Q Venture HR v prevedení Rose Gold-Tone Stainless Steel.

Fossil štvrtej generácie Q Explorist HR v prevedení Black Leather.

Fossil štvrtej generácie Q Explorist HR v prevedení Smoke Steel.

Pozrite si

Huawei Watch 2 – tak tieto hodinky budete chcieť!

Ďalšie parametre ostali zhodné s predchádzajúcou generáciou. Procesor Snapdragon Wear 2100, 512 MB RAM a 4 GB vnútornej pamäte. Bluetooth je vo verzii 4.1 Low Energy, Wi-Fi pracuje v pásmach 802.11 b/g/n. Zobrazujú štandardné notifikácie na nový e-mail, termíny z kalendáru či oznámenia zo sociálnych sietí. Je tu vstavaný budík, podpora časových pásiem, stopky, ovládanie hudby (Spotify, Pandora, Soundcloud, Google Play, iTunes, Apple Music), sledovanie srdcovej frekvencie, aplikácia s počasím, LED lampička a ďalšie funkcie. Batéria by mala bez problémov zvládnuť celý deň, nabíja sa bezdrôtovo pomocou indukčnej magnetickej nabíjačky.

Hodinky sú kompatibilné s Androidom od 4.4 a novším, ako aj s iOS od 9.3. Objednať sa dajú už teraz, distribúcia začne 26. augusta. Cena hodiniek Fossil je stanovená na 255 dolárov za verziu s koženým remienkom a 275 dolárov za kovový remienok z nehrdzavejúcej ocele. Remienky sa dajú vymieňať, treba však rátať že šírka remienka na Explorist je väčšia (22 mm) ako na modeli Venture (18 mm).

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.