Prvé Android Wear hodinky od Casia sú poriadne odolné

ZDROJ | Casio

Asi každý z nás si pamätá lacné digitálky Casio. To čo však výrobca predstavil počas CES 2016 má pomerne ďaleko od týchto modelov. Jedná sa totiž o prvé Android Wear hodinky od Casia a namiesto obleku sa najlepšie cítia vonku v nehostinnom prostredí.

https://youtu.be/aXWhv0Yd5Sg

Hodinky Casio WSD-F10 už svojim vzhľadom zapadnú medzi produkty Casio G-Shock. Hneď na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o hodinky, ktoré niečo vydržia. Práve preto nie je prekvapením to, že splňujú vojenské štandardy MIL-STD-810. Ak teda hľadáte Android Wear hodinky, ktoré toho vydržia veľa a smelo sa s nimi môžete potopiť do hĺbky 50 metrov, viete kam sa máte pozrieť.

Casio WSD-F10 01
ZDROJ | Casio

Ak sa však na Casio WSD-F10 pozrieme ako na bežné Android Wear hodinky, nájdete na nich 1,32″ dotykový displej s rozlíšením 320 x 300 px a všetky štandardné funkcie, ktoré nájdete na hodinkách s týmto operačným systémom. Integrovaná batéria poskytne výdrž na jeden deň, čo je v prípade hodiniek, s ktorými sa ocitnete v prírode aj na niekoľko dní málo.

Pozrite siCES 2014 | Casio Sports Gear – jednoduché športové smart hodinky

Našťastie výrobca do hodiniek implementoval aj sekundárny monochromatický displej, ktorý je schopný zobraziť základné údaje po dobu jedného mesiaca. Samozrejme v tomto prípade prídete o všetky inteligentné funkcie hodiniek.

Ak však budete chcieť využiť funkcie hodiniek naplno, okrem času, notifikácií a služieb od Google získate aj podrobné údaje o tlaku vzduchu, nadmorskej výške, magnetického kompasu a iných senzorov, ktoré Casio do svojich hodiniek vtesnal. Všetky tieto funkcie sú navyše používateľovi rýchlo prístupné pomocou tlačidla Tool.

Casio WSD-F10 06
ZDROJ | Casio

Casio zatiaľ neuviedlo cenu nového modelu WSD-F10. Je však možné predpokladať, že bude o niečo vyššia, ako v prípade súčasnej konkurencie, keďže výrobca do týchto hodiniek vtesnal poriadnu dávku senzorov a navyše Casio WSD-F10 poskytujú odolnosť, o ktorej sa môže iným Android Wear hodinkám len snívať.

 

 

ZdrojCasio

Komentáre k článku