Reklama

CES 2014 | Casio Sports Gear - jednoduché športové smart hodinky

Marek Šimunek

Poznávacím znamením väčšiny súčasných smart hodiniek sú futuristické tvary a často až priveľa funkcií. Casio však ide na to opačne. Do celkom bežných športových hodiniek pridalo Bluetooth a smartf funkcie má na starosti smartfón.

Casio Sports Gear STB-1000

Nová séria športových hodiniek Sports Gear od spoločnosti Casio, do ktorej patrí aj model STB-1000 prináša v poslednej dobe tak vyhľadávané funkcie v celkom bežných športových hodinkách. Základom je integrácia technológie Bluetooth, vďaka ktorej sa hodinky môžu spojiť s vašim smartfónom. V súčasnosti sú hodinky kompatibilné len s iPhonom, ale postupne by mala byť doplnená kompatibilita aj s inými platformami.

Casio Sports Gear STB-1000

Hodinky tak vďaka spojeniu so smartfónom dokážu zobrazovať informácie ako je napríklad prichádzajúca správa, hovor, email, ovládať integrovaný prehrávač hudby, prípadne ak neviete kam ste svoj iPhone položili, môžete ho na diaľku aj prezvoniť. Casio STB-1000 navyše dokážu prijímať údaje z fitness aplikácií inštalovaných na vašom smartfóne. V súčasnosti sú podporované aplikácie Runmeter, Walkmeter, Wahoo Fitness a vlastná aplikácia Casio Watch+.

Keďže tieto hodinky nemajú v sebe rôzne senzory a ani GPS môžu sa pochváliť veľmi dobrou výdržou. Podľa Casia to môžu byť až dva roky na jedno nabitie ak budete spojenie so smartfónom používať 12 hodín denne. Samozrejme okrem doplnkových funkcií ponúkne model STB-1000 aj tie bežne známe. Nechýba teda zobrazenie času v 100 svetových mestách, päť samostatných budíkov, stopky, alebo odpočítavanie. Keďže sa jedná o športové hodinky tak neprekvapí ani to, že sú vodotesné do hĺbky 100 metrov. Bohužiaľ cenu a ani dostupnosť nových hodiniek so „smart“ funkciami Casio neoznámilo.

Casio Sports Gear STB-1000

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Casio, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.