Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prvá časť ekologického nákupu MV SR je tu. Policajti dostanú nové elektromobily

Prvá časť ekologického nákupu MV SR je tu. Policajti dostanú nové elektromobily
Tomáš Šmidák
Prvá časť ekologického nákupu MV SR je tu. Policajti dostanú nové elektromobily

Ministerstvo vnútra vyhlásilo nové verejné obstarávanie. Jeho predmetom je dodanie 83 elektromobilov typu hatchback.

Ministerstvo vnútra ešte vo februári oznámilo, že do ich vozového parku by malo pribudnúť 705 nových ekologických vozidiel, ktoré budú financované z plánu obnovy a odolnosti. Investícia súvisí s modernizáciou a budovaním odborných kapacít polície. Je tiež súčasťou dlhodobého plánu zatraktívniť prácu policajta, podobne ako zdvíhanie platov či náborové príspevky.

Zdroj | Facebook: Polícia SR
Pozrite si

Dacia Spring – je síce lacná, no obstojí aj mimo mesta? Vyskúšali sme to

Predmet zákazky na ekologické automobily je rozdelený na 7 častí. Rezort vnútra plánuje obstarať elektromobily typu hatchback, SUV a tiež dodávky, v kategórií plug-in zasa hybridné vozidlá typu sedan, SUV, hatchback a kombi. Najnovšie verejné obstarávanie z 15. júla 2022, sa týka práve nákupu elektromobilov.

Odhadovaná hodnota tejto zákazky je 2 762 230 € bez DPH. Predmetom je dodanie 83 ks elektromobilov typu hatchback, akceptovaný však bude aj typ crossover. Jedno vozidlo by tak malo stáť niekde okolo 33 279 € bez DPH. Rozhodujúcim faktorom bude najnižšia cena.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 v zime – dojazd klesol, zamrzí aj pomalšie nabíjanie

Malo by ísť o elektromobily v civilnom prevedení, ktoré budú určené pre policajné hliadky, operatívcov a vyšetrovateľov. Týmto krokom sa prispeje k zníženiu priemerného veku vozidiel, v dôsledku čoho sa ušetria náklady na pohonné hmoty opravy. Zároveň sa po nákupe všetkých 705 vozidiel odhaduje zníženie prevádzkových emisií až o 2 700 ton.

Zdroj