Reklama

Projekt Treble - omnoho rýchlejšie updaty od Androidu O

Android 0
Zdroj | Google
Viktor Šmidák
Android 0
Zdroj | Google
Zdroj | Google

O pár dní je tu Google konferencia, na ktorej uvidíme i nový Android O. Noviniek bude samozrejme hneď niekoľko, máme sa však dočkať aj rýchlejších updatov.

Tohtoročný 19. máj je sviatkom pre všetkých fanúšikov zeleného robota. Pravdepodobne sa dočkáme nového operačného systému Android O, ktorý donesie znova niekoľko zmien. To všetko je síce pekné, ale samotný operačný systém má jeden veľký problém, ktorý bráni používateľom tešiť sa z nového updatu.

Android Nougat je na trhu od augusta minulého roka. Ubehlo už teda viac ako sedem mesiacov a štatistiky nie sú stále veľmi lichotivé. Za tento fakt môže predovšetkým široké spektrum Android zariadení, a teda aj náročná údržba či aktualizácia každého modelu.

Zdroj | Android Developer

Samotný Google si je tohto problému vedomý, a preto by sme sa v jeho novej verzii mali dočkať zásadného vylepšenia. Aktualizácie by sa tak v priebehu prvých pár dní nemuseli dočkať iba Nexus zariadenia či Pixely.

Pozrite si

TECHCAST #3 – Google Pixel XL a iné chuťovky tohto roka

Novinka nesie názov Projekt Treble a za úlohu si kladie urýchlenie updatov. Americká spoločnosť sa dokonca nechala počuť, že ide o najväčšiu zmenu v základnej architektúry systému.

Podľa interného prieskumu je najväčším problémom pre výrobcu náročnosť, ktorá je spojená s prípravou aktualizácie. Proces totiž nezahŕňa len prispôsobenie kódu či vyladenie bugov.

Zdroj | Android

V skratke začína celý postup pri Androide. Ten vydá kód pre všetkých výrobcov. Následne musia zapracovať dodávatelia čipov, ktorý prispôsobia kód svojim procesorom. Ten ďalej pošlú značkám smartfónov, ktoré ho upravia a doladia. Keď sú hotoví, musia dostať povolenie od operátora na zaslanie updatu.

Pozrite si

Nový Android O oficiálne odhalený, príde s PIP režimom

Spomínaný Projekt Treble má skrátiť čakaciu dobu vynechaním prispôsobovania kódu pri každej verzii Androidu. To bude dosiahnuté vytvorením nového rozhrania, ktoré bude spájať framework Androidu a zariadenie. Odpadá tak potreba vykonávať zakaždým zmeny, ako výrobcovi čipov, tak aj výrobcovi smartfónov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.