Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Project Jacquard – budeme ovládať iPhone prekrížením nôh?

Project Jacquard – budeme ovládať iPhone prekrížením nôh?
Terézia Miková
Project Jacquard – budeme ovládať iPhone prekrížením nôh?

Google ATAP a Levi Strauss spolupracujú na projekte s názvom Project Jacquard. Jedná sa o tkaninu, ktorou je možné ovládať niektoré funkcie smartfónov.

Project Jacquard

Koncom mája predstavil Google ATAP – Google Advanced Technologies and Project svoj projekt súvisiaci s produkciou tzv. smart textílií. Pod týmto projektom je zaznamenávaná aj spolupráca so značkou Levi Strauss. Kolaborácia je iniciatívou zo strany Google ATAP. Ich cieľom je vytvoriť džínsy, ktoré umožnia svojim nositeľom ovládať niektoré funkcie ich smartfónov.

Project Jacquard

POZRITE SI: Google chce, aby sme si vedeli vytvoriť 3D mapy

Internetový gigant Google však nie je prvou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá, alebo sa v minulosti zaoberala vývojom tzv. smart textílií. Google však zvolil inú stratégiu, ktorá by mala umožniť ľahší prístup potenciálnych zákazníkov k tomuto druhu produktu – v podobe džínsov populárnej značky.

Project Jacquard

Priadze, ktoré používa Project Jacquard, sú citlivé na dotyk. Umožnia vytvárať interaktívne odevy. Rôznymi gestami sa budú informácie prenášať z priadzí do mobilného zariadenia, napr. do iPhone. Tieto možnosti sa zatiaľ týkajú telefónnych rozhovorov a komunikácie prostredníctvom textových správ.

Google potvrdil, že tento projekt je ešte len v plienkach. „Toto nie je predstavenie, ale príležitosť. Stáva sa domovom pre nové formy a možnosti použitia, ktoré nás doteraz nenapadli. Potenciálom tejto príležitosti je, že vstupom je gesto, napr. prekríženie nôh…“ vyjadril sa Paul Dillinger, podpredseda pre oblasť inovácii spoločnosti Levi.

Project Jacquard

Napriek tomu sa tím Google ATAP pozerá do budúcnosti optimisticky. Tvrdí, že inteligentné džínsy by mohli byť v predaji už v druhej polovici budúceho roku. Taktiež budú vraj návrhári a vývojári vytvárať aplikácie, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre tento druh inteligentného oblečenia. Spolupráca Google ATAP a Levi Strauss je taktiež i potvrdením dlhodobých cieľov Google – synchronizáciu ľubovoľného zariadenia s rôznymi nositeľnými materiálmi.

 

Zdroj a foto: Marie Claire, Google, Levis